Wiadomości z Świętochłowic

Siatkówka na piasku

• Dodano: 2018-05-25 08:30, aktualizacja: 2018-05-25 08:43

Na boisku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 rozegrano miejski turniej siatkówki plażowej dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Jako pierwsze na piasku rywalizowały panie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych triumfowały reprezentantki Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych Izabela Skotniczy i Weronika Jeziorowska, drugie miejsce zajęły gospodynie z I LO im. Jana Kochanowskiego, a trzecie dziewczęta z II LO im. Mikołaja Reja.

Wśród szkół gimnazjalnych niepokonane okazały się siódmoklasistki ze Szkoły Podstawowej nr 2, Magdalena Skubacz i Edyta Goły, które w finale pokonały uczennice Szkoły Podstawowej nr 17. Na najniższym stopniu podium stanęły dziewczęta z Gimnazjum nr 2.

W pojedynkach siatkarzy najlepsi okazali się gospodarze z I LO, Jakub Fonfara i Dominik Drabowicz, którzy wyprzedzili II LO i SZSP „Don Bosco”. Wśród gimnazjów triumfowali uczniowie Gimnazjum nr 1, Rafał Hajk i Krystian Cesarz, którzy pokonali młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 2. Trzecie miejsce przypadło zawodnikom z Gimnazjum nr 3.