Wiadomości z Świętochłowic

+243 - nie odbieraj i nie oddzwaniaj, bo słono zapłacisz

  • Dodano: 2013-08-27 13:00, aktualizacja: 2013-08-27 15:53
Naciągacze znaleźli ciekawą metodę wyłudzania pieniędzy. Jeżeli na komórkę dzwoni podejrzany numer z zagranicy (najczęściej +243), to lepiej jest go nie odbierać. Oddzwonienie na taki numer, może być jeszcze gorszym rozwiązaniem. 
 
 
+243 to kierunkowy Demokratycznej Republiki Konga. Za oddzwonienie na telefon z takim kierunkowym, polski użytkownik zapłaci dużo więcej. Jak zarobi na tym naciągacz? Część tej kwoty otrzyma operator działający na terenie Konga. Jest duże prawdopodobieństwo, że podzieli się on owa kwotą z naciągaczem.
 
 
Czego się wystrzegać? Przede wszystkim podejrzanych numerów kierunkowych. Jeżeli nie dzwonimy często za granicę, to unikajmy odbierania i oddzwaniania na telefony poprzedzone trzycyfrowym prefiksem. Naciągacze specjalnie dzwonią w porach, w których ciężko nam będzie odebrać: noc, wczesny ranek. Dlatego lepiej rozważyć dwa razy nim zdecydujemy się na oddzwonienie. Numery wybierane są losowo więc oszuści żerują na każdym posiadaczu telefonu komórkowego. Wśród poszkodowanych znajduje się wielu mieszkańców aglomeracji śląskiej. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.