Wiadomości z Świętochłowic

1 listopada na lipińskich cmentarzach

  • Dodano: 2017-11-01 11:00

1 listopada świętochłowiczanie tłumnie odwiedzają groby swoich bliskich. W Lipinach pamiętano także o spoczywających tu powstańcach oraz poecie Agustynie Świdrze.

Lipińska parafia posiada dwa cmentarze - "stary" przy kościele oraz "nowy" za torami kolejowymi. Spoczywają tu m.in powstańcy śląscy i wielkopolscy oraz Augustyn Świder - urodzony w Lipinach poeta, publicysta i działacz społeczny. 

Przed wejściami na cmentarze zbierane są zalecki za zmarłych oraz ustawione sa stoiska, na których można kupić kwiaty i znicze. Te ostatnie można także nabyć u harcerzy. Trwają też kwesty na utrzymanie nekropolii.

Zaparkowanie w okolicy cmentarzy może być dziś utrudnione, warto zatem przesiąść się do bezpłatnych autobusów KZK GOP.

Komentarze (3)    dodaj »

  • hanus

    To są cmentarze raczej wysypiska śmieci wstyd

  • Max

    Cmentarz stary to kompromitacja miasta i radnych Lipin Wstyd zaprosić rodzinę na groby zmarłych Brud smród i pijaństwo.Zarośnięty zabrudzony a obok instytucja miasta dbający podobno o porządek w miescie

  • lipiniok

    a to jest cmentarz komunalny, że miasto czyli wszyscy mieszkańcy mają do niego dokładać? Chyba raczej parafialny więc biedna owieczko która jesteś członkiem wspólnoty kościelnej sama jesteś winna! Idź z tymi roszczeniami do proboszcza, może da ci miotłę i grabie żebyś mogła sama posprzątać!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również