Wiadomości z Świętochłowic

22-latka i 55-letni mężczyzna zatrzymani za jazdę na podwójnym gazie

  • Dodano: 2020-09-29 06:30, aktualizacja: 2020-09-29 06:43

W ręce świętochłowickich policjantów w ostatnich dniach września wpadła 22-letnia kobieta i 55-letni mężczyzna, którzy prowadzili swoje pojazdy, będąc na podwójnym gazie.

Mieszkanka Bytomia wydmuchała blisko 2 promile alkoholu. Natomiast świętochłowiczanin w wydychanym powietrzu miał prawie 1,5 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialni kierujący odpowiedzą przed Sądem. Grozi im do 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna

Ostatnie dni września, w tym miniony weekend okazały się bardzo pracowitym czasem dla świętochłowickich mundurowych, którzy zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Do zatrzymania pierwszego z nich doszło w miniony czwartek w godzinach wieczornych. Świętochłowiczanin kierował motorower pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Z kolei drugą osobą prowadzącą pojazd na podwójnym gazie była 22-letnia kobieta. Mieszkanka Bytomia zatrzymana została do kontroli w minioną niedzielę w dzielnicy Chropaczów. Podczas badania alkomatem okazało się, że kierująca samochodem Fiat Seicento ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Należy zaznaczyć, że młoda kobieta uzyskała prawo jazdy niespełna 7 m-cy temu.

Teraz nieodpowiedzialni kierujący odpowiedzą przed Sądem.

Apelujemy o rozsądek i niewsiadanie za kółko po spożyciu alkoholu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.