Wiadomości z Świętochłowic

Aleksandra Poloczek zostaje II zastępcą prezydenta Świętochłowic!

 • Dodano: 2023-11-09 13:15

Aleksandra Poloczek, była dyrektorka MOSIR-u w Rudzie Śląskiej, od nadchodzącego poniedziałku obejmie stanowisko drugiego wiceprezydenta miasta Świętochłowice. 

Nowe stanowisko

Aleksandra Poloczek, rudzka społeczniczka i dotychczas dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej, już od 13 listopada będzie pełniła nowe stanowisko – zostanie drugim zastępcą prezydenta Świętochłowic, Daniela Begera. 

- To świetna specjalistka, zapalona społeczniczka, a przede wszystkim dobry człowiek, który chce służyć naszemu miastu swoją energią, wiedzą i doświadczeniem – mówi Daniel Beger.

Aleksandra Poloczek jako wiceprezydent Świętochłowic zajmie się sprawami społecznymi oraz sportem i rekreacją, na które szczególnie stawiają ostatnio władze miasta. 

- Wierzę, że pod jej czujnym okiem miasto znacząco poszerzy również ofertę wydarzeń dla mieszkańców, a obszar wsparcia społecznego, współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz działań na rzecz równości zyska charyzmatyczną liderkę już rozpoczętych zmian – dodaje prezydent.

Co z rudzkim MOSIR?

Pierwsze sygnały dotyczące zmiany przez Aleksandrę Poloczek zatrudnienia zauważyliśmy wczoraj, gdy prezydent Rudy Śląskiej Michał Pierończyk poinformował o rozwiązaniu jej stosunku pracy z MOSiR za porozumieniem stron. 

- Dziękuję Pani Dyrektor za dotychczasową pracę i życzę satysfakcji oraz sukcesów na nowym stanowisku -  czytamy w poście prezydenta Rudy Śląskiej Michała Pierończyka.

Kto zostanie nowym dyrektorem MOSiR? Tymczasowo stanowisko to obejmie Henryk Poppe, który miał już okazję być dyrektorem MOSiR-u w latach 2004-2009. Jak zapowiada prezydent, Henryk Poppe będzie pełnił funkcje dyrektora do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko.

Komentarze (12)    dodaj »

 • miki

  We wszystkich spółkach miasta rządzą ludzie a właściwie kolesie spoza miasta a delfina Beger za to krytykował.

 • marian56

  Gratuluję pani Wiceprezydent i Begerowi zręcznego posunięcia ( związana z Trzecią Drogą ) politycznego . Pytanie do nowej wiceprezydent - kiedy się pani przeprowadza do Świętochłowic ??? Bo ja jako Świętochłowiczanin uważam , że naszym miastem powinni rządzić nasi mieszkańcy .

 • Mieszkaniec

  To UM nikt mądry się nie pcha

 • Mieszkaniec

  No proszę jaka magię posiada Tobisxowska w podawaniu sobie ręki z begeremi i po co to? By znów doić Swietochlowice

 • hmmm tak ino

  To był jakiś konkurs, że nagle ściągamy pracownika z innego miasta? I czym ona to się zajmie skoro MAKSYMALNIE za 5 miesięcy muszą być przeprowadzone wybory samorządowe? Przez 5 miesięcy to nawet przetargu żadnego nikt nie ruszy - pomijając fakt, że tym zajmują się naczelnicy poszczególnych wydziałów, a nie wiceprezydent. Wielkie miasto z II wiceprezydentami. Oszczędności się skończyły. Rozumiem, że miasto przez okres posiadania jednego wiceprezydenta się słabo rozwijało, a teraz wystrzeli w kosmos?

 • Wiola

  Na miejscu pani Poloczek dobrze bym się zastanowiła ( chociaż wiadomo większa kasa niż w rudzkim MOSIRZe). Już uśmiech prezydenta Beger jest fałszywy,a o reszcie to już nie ma co gadać.

 • tylko PiS

  oby więcej ludzi z PiS -u tylko oni gwarantują stabilizację i dobrobyt

 • zdziwiony

  Nie wiedziałem, że mieszkam w Rudzie Śląskiej.

 • gość

  Cenzura usunęła mój bardzo poprawny wczorajszy wpis. Żenada.

 • Mieszkaniec

  pewnie zna swiony jak nikt innyJPRD

 • antypis

  Beger szuka nowych układów. Ciekawe co na to Pan Hołownia,że pani Poloczek kuma się z pisiorem.

 • Anna

  Czy naprawdę potrzebujemy następnego zastępcy? czy tworzy się tylko dodatkowy etat

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również