Wiadomości z Świętochłowic

Aplikacja "Moja Komenda" - kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki

  • Dodano: 2017-05-31 07:45, aktualizacja: 2017-05-31 08:00

Nie wiesz jak nazywa się twój dzielnicowy? Masz problem się z nim skontaktować? Skorzystaj z aplikacji "Moja Komenda" i przekonaj się jakie to proste. Aplikacja zawiera również dane teleadresowe wszystkich jednostek policji w Polsce.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.

Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

Aplikacja "Moja komenda" zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodaliśmy do niej dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.

"Moja Komenda" już dziś dostępna jest na telefony z Android. Wersja na iOS zostanie opublikowana w ciągu kilku najbliższych dni. Usługa jest bezpłatna.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/35/35-369643.mp4

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Jedyny sprawiedliwy

    Świętochłowice to miasto policyjne

  • poszkodowany

    Szkoda, że zamiast takich [...] policja nie przeszkoli funkcjonariuszy z tego jak się mają zachowywać w kontaktach z mieszkańcami. Spokojnie siedzę na ławce na Skałce (bez alkoholu i tego typu rzeczy), robie zdjęcia. Zatrzymuje sie samochód, wychodzi dwóch. I od razu opróżnić kieszenie - jak jakiś kryminalista ! Bez przedstawienia się, zero kultury. Bo podobno jakiemuś dzieciakowi telefon ukradli. Więc pokazuj swój dowód do spisania - ciekawe za co... Pytam o jakąś legitymacje - a on ze nie musi pokazywać bo takie jest prawo (był umundurowany więc ok, ale styl jego odpowiedzi maksymalnie obcesowy). I potem się dziwią, że mają negatywny wizerunek.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.