Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Badają wady postawy u dzieci

  • Dodano: 2017-11-13 08:15, aktualizacja: 2017-11-13 07:51

W czwartek, 9 listopada w Szkole Podstawowej nr 17 rozpoczęły się badania uczniów klasy IV-VI pod kątem wad postawy.

Przeprowadzają je specjaliści ze Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego w Rabce-Zdroju. Świętochłowice jako pierwsze miasto zawarły z lecznicą umowę na udział w takim programie.

Badania są wykonywane w szkołach podstawowych z naszego miasta przez lekarzy specjalistów. Program obejmuje dzieci uczęszczające do klas 4-6, których rodzice wyrażą na to pisemną zgodę.

Dzieci są badane nowoczesnym sprzętem – sensorem Hipokrates, który wykazuje wady postawy. Jeżeli zostaną one stwierdzone, informujemy o tym rodziców i po wyrażeniu przez nich zgody, wypisujemy skierowanie na leczenie uzdrowiskowe - tłumaczy Barbara Bajda, lekarz specjalista chorób dzieci ze Śląskiego Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego w Rabce-Zdroju. - Wady postawy u dzieci są związane z różnymi przyczynami, m.in. brakiem ruchu czy ciężkimi tornistrami. W przyszłości powoduje to kolejne problemy z biodrami, kolanami i kręgosłupem – dodaje.

Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe prowadzi także dokumentację medyczną.

Badania będą realizowane do 30 czerwca 2018 roku. Świętochłowice są pierwszym miastem, które zdecydowało się na udział w tym programie.

Najnowsze informacje z Świętochłowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Matka

    Miły gest fajne badania ale dlaczego tylko dzieci w tym wieku a nie od pierwszej klasy już do siódmej?nasze dzieci w tym wieku są gorsze?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.