Wiadomości z Świętochłowic

Bezpieczeństwo seniorów

  • Dodano: 2016-01-21 08:15, aktualizacja: 2016-01-21 07:30
Szczególne święta naszych seniorów – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Przyłączając się więc do życzeń z tej okazji, śląscy policjanci zachęcają wnuczki oraz wnuczków, aby podczas rodzinnego spotkania, czy kontaktu, pomyśleli również o bezpieczeństwie swoich najbliższych. Jest to dobra okazja do przypomnienia seniorom o konieczności wspólnego dbania o sprawy rodzinne, ustalenia zasad kontaktu ze sobą czy wzajemnej pomocy, tak aby obcy nie mogli wprowadzać ich w błąd i narazić na szkodę.
 
 
Z pewnością warto przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa, które mogą ochronić seniorów przed różnego rodzaju popularnymi dzisiaj oszustwami, zmierzającymi do wyłudzenia danych osobowych, do uzyskania podpisów pod niekorzystnymi umowami, do zakupu towarów w niekorzystnych cenach, czy do wypłacenia gotówki np. poprzez podanie się za „wnuczka” bądź „policjanta”, a także do oddzwonienia na numer zagraniczny telefonu, za które to połączenie można bardzo dużo zapłacić.
 
Skorzystajcie Państwo z naszych porad zawartych w dziale „Dla Seniora”. Tam śląscy policjanci, wspólnie ze strażakami, przygotowali zestaw porad adresowanych do seniorów, przedstawiających podstawowe zasady postępowania w wybranych sytuacjach życia codziennego.
 
W związku z tym, że temperatura powietrza przez większość dni osiąga bardzo niskie wartości, apelujemy do wszystkich o zwracanie uwagi na osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur - niejednokrotnie zagrożeni są seniorzy. Przy tej okazji apelujemy także o ostrożność podczas dogrzewania się elektrycznymi piecykami, które pozostawione na noc, lub bez opieki, mogą być przyczyną pożaru. Niebezpieczne może być także zbyt szczelne izolowanie pomieszczeń, w których pracują piece lub kominki. Brak odpowiedniej wentylacji może prowadzić do groźnych zatruć czadem.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.