Wiadomości z Świętochłowic

Bezpieczny pies - bezpieczne dziecko!

  • Dodano: 2016-09-16 09:15

15 września w Przedszkolu Miejskim nr 13 odbyło się spotkanie edukacyjne w ramach programu „Bezpieczny pies - bezpieczne dziecko”.

Przedsięwzięcie organizowane przez Polskie Centrum Dogoterapii objęte jest honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach. Program, ma na celu uwrażliwienie na potrzeby innych i wyrobienie nawyku systematyczności w opiece nad zwierzęciem poprzez uświadomienie wszelkich jego potrzeb. Terapeuci przekazują wiedzę i umiejętności dzięki którym kontakt z pupilem będzie bezpieczny i komfortowy dla obu stron, a jednocześnie pozwolą na zaistnienie prawdziwej nici przyjaźni, która daje szansę  na rozwijanie osobowości dziecka.


Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się m.in. w których sytuacjach nie należy podchodzić do psa, jak zachować się w sytuacji, gdy pies zaatakuje, czym jest mowa ciała psa (najważniejsze sygnały: strach, agresja, chęć zabawy); jak bezpiecznie bawić się z psem, jak prawidłowo nakarmić psa oraz jaką role odgrywa pies w społeczeństwie (ratownik, policjant, strażak, terapeuta, przyjaciel). Po zajęciach każde dziecko otrzymało kodeks oraz Dyplom Przyjaciela Psa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.