Wiadomości z Świętochłowic

"Bezpieczny pieszy" z świętochłowicką drogówką

  • Dodano: 2021-10-04 08:15, aktualizacja: 2021-10-04 05:47

W miniony czwartek na ulicach miasta świętochłowicka drogówka prowadziła działania „Bezpieczny Pieszy”. Miały one na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi obserwowali nie tylko zachowanie pieszych, ale również to, jak traktowali ich kierowcy.

Nie we wszystkich przypadkach niestety to zachowanie było prawidłowe. Mundurowi ujawnili ponad 30 naruszeń przepisów, których dopuścili się zarówno piesi, jak i kierujący.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stanowią szczególnie zagrożoną grupę

Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. Wczoraj policjanci ze świętochłowickiej drogówki prowadzili działania o kryptonimie „Bezpieczny Pieszy”. Stróże prawa zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy oni sami nie łamią zasad przepisów o ruchu drogowym. Mundurowi ujawnili łącznie ponad 30 naruszeń przepisów. Najczęściej popełnianym wykroczeniem przez kierujących było przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Z kolei przez pieszych przechodzenie w miejscu niedozwolonym. W ręce drogówki wpadł również amator jazdy na „podwójnym gazie”. Stróże prawa zatrzymali obywatelowi Ukrainy prawo jazdy.

Apelujemy do pieszych i kierowców o rozwagę i wzajemne poszanowania na drodze. Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również