Wiadomości z Świętochłowic

ChŚPWiK wyróżnione elitarnym tytułem "Gazele Biznesu"

 • Dodano: 2013-01-30 13:45

Z wielką przyjemnością informujemy, że Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. po raz kolejny zostało wyróżnione tytułem "Gazeli Biznesu".

 
 
W środę 23.01.2013 r. dziennik "Puls Biznesu" nagrodził najdynamiczniej rozwijające się małe i średnie firmy z województw: opolskiego i śląskiego.
 
 
Gazelami Biznesu zostają przedsiębiorstwa, które spełniają następujące kryteria:
 • rozpoczęły działalność przed rokiem 2009 i prowadzą ją nieprzerwanie do dziś,
 • w roku bazowym 2009 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych,
 • w latach 2009-2011 z roku na rok odnotowywały wzrost przychodów ze sprzedaży,
 • w latach 2009-2011 ani razu nie odnotowały straty,
 • umożliwiły analizę swoich wyników finansowych przynajmniej od roku 2009 (publikując je w Monitorze Polskim B albo przekazując dane do Coface Poland albo udostępniając je poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego).
 
 
O miejscu firmy na liście rankingowej decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat.
 
 
Ranking sporządzany jest od 2000 roku. Rankingi Gazele Biznesu sporządzane są co roku przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group. Oprócz "Pulsu Biznesu" zestawienia takie opracowują jego siostrzane dzienniki ze Szwecji, Danii, Austrii, Łotwy, Rosji, Estonii i Słowenii. Kryteria wyboru Gazel są w poszczególnych krajach dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości. Po ogłoszeniu rankingu, począwszy od grudnia do marca „Puls Biznesu" organizuje w 12 miastach Polski specjalne uroczystości, podczas których w obecności regionalnych władz wręczane są laureatom rankingu statuetki i pamiątkowe dyplomy. Dla województw opolskiego i śląskiego uroczystą galę zorganizowano na terenie Targów Expo Silesia w Sosnowcu.
 
 

ChPWiKChorzowsko - Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
ul. Składowa 1
41-500 Chorzów
tel. 32 34 94 622
faks 32 34 94 624
sekretariat@chspwik.pl
www.chspwik.pl

ChŚPWiK wyróżnione elitarnym tytułem "Gazele Biznesu"

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • kolo

  BRAWO TYLKO TAK DALEJ

 • Kiso

  Gazela biznesu ?? A gdzie klient w tym wszystkim ?Proponuje skoczyć szybko po pracy i coś spróbować załatwić. Jak pracujesz do 13:00 to zdążysz dojechać. Bo tam pracują do 15 czyli tak jak 92% społeczeństwa bo reszta pracuje do 16...W jednym dniu jest do 17 ale za to w innym o te dwie godziny krócej. Beton, zwyczajnie....Trzeba brać wolne, żeby zanieść aneks do umowy.

 • PO Rada

  Za najdroższą wodę w POlsce"w latach 2009-2011 z roku na rok odnotowywały wzrost przychodów ze sprzedaży". Mieszkańcy odnotowali wzrost zużycia wody wg. wskazań wodomierza głównego do wskazań wodomierzy lokalowych o ok.25% czysty zysk dla ChŚPWiK.I tak nieoficjalna cena wody za którą płacą mieszkańcy to 17,40zł. A oficjalnie to aż 13,94zł.Jak długo jeszcze wodomierze główne będą generować zysk (większe zużycie) dla ChŚPWiK

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.