Wiadomości z Świętochłowic

Co dzieje się na Uroczysku?

 • Dodano: 2017-10-24 20:00

Co dzieje się na Uroczysku? - pytają mieszkańcy Piaśnik. Od kilku miesięcy pracuje tu ciężki sprzęt, są też robione specjalistyczne pomiary.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy I zastępcę prezydenta miasta Bartosza Karcza. Jak poinformował, teren ten w studium kierunków i uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego oraz w obowiązującym planie zagospodarowania przestrzennego jest przeznaczony na funkcje produkcyjne (usługi i logistyka).

Potencjalni inwestorzy jednak przed  podjęciem decyzji o zakupie gruntu, na podstawie odpłatnych zgód, robią badania gruntu. Wiercenia lub prace odkrywkowe są prowadzone w celu zbadania, czy teren nadaje się na inwestycje. U nas na Śląsku jest to szczególnie ważne z uwagi na szkody górnicze i pozostałości po przemyśle (np. grunty nasypowe) - mówi Bartosz Karcz, I zastępca prezydenta miasta

Mieszkańcy martwią się, że cały zielony teren wkrótce zniknie.

Spotykają się tam ci, którzy nie mają ogródków działkowych, robią sobie latem pikniki i rodzinnie, z psiakami i dziećmi, wypoczywają na łonie natury. Do tego lasku chodzę zimą dokarmiać ptaki... Mieszkańcy Piaśnik nie zgodzą się, aby ten teren im odebrać - mówi młoda świętochłowiczanka

W sprawie działań prowadzonych na Uroczysku interweniował też radny Zbigniew Nowak.

Chciałbym chociaż, żeby teren, gdzie są prowadzone wykopy, był odpowiednio oznakowany, aby nikomu nic się nie stało - mówi radny

Co jeśli żadna z firm, które prowadzą tu prace, nie zdecyduje się na kupno terenu? To pytanie zadane wiceprezydentowi czeka na odpowiedź.

Komentarze (34)    dodaj »

 • Mieszkanka

  Sprawa tak samo śmierdząca jak sprawa świętochłowickiego żużla trzeba te sprawy jak najszybciej ukrucić.

 • Lokalny patriota

  Tereny pod logistyka i usługi, dlatego takie tanie, za rok zmieniom , przeznaczynie pod developera, pewnie za gruby cash i pobudujom domy ja na Lotników. Śmierdzi na kilometr.

 • grzes

  ale jak by był jakiś inwestor to by były Miejsca Pracy ..kurde złożył bym dokumenty jak by poszukiwali i z 1011 bezrobotnych było by 1010 ...albo np roboty publiczne i już mniej do statystyk ..:)

 • [...]iarz

  Sram na wasz portal żadkim [...]em ostatni raz tutaj byłem wy[...]ć [...]e.

 • Dawid XD Lol

  Ale Ty już masz pracę w Urzędzie. Więc cichutko.

 • grzes

  no nie mam własnie ...

 • Libera

  Nie dopuścimy do tego, będzie ostra i ciężka walka, nie zlikwidują tego terenu. Prezydent nas okłamuje, jeszcze niedawno pisał że nie zamierza w tym rejonie sprzedać terenu.Mam na to dowody ze tak odpisał.Jak ten człowiek może spać w nocy, , Pan Dawid Kostempski okłamuje w żywe oczy.Powinien nie robić festynów w Świętochłowicach a kto się na nich bawi większość to mieszkańcy Katowic, Bytomia i Rudy Śląskiej jak też Chorzowa i innych ościennych miast. ZAMIAST PŁACIĆ PIOSENKARZOM I OCHRONIE I INNYM PIENIĄDZE WYKORZYSTAĆ NA INNE ZNACZĄCE CELE, A NIE JUŻ NASTĘPNA WĘDKA ZA RZUCONA I MYŚLI BĘDZIE KASA NIGDY MIESZKAŃCY NA TO Mówią NIE.

 • xxxxx

  ZUT zgoda to tereny prywatne. Miasto nie ma nic do tego.

 • Tiruriru

  Czyli potencjalni inwestorzy za swoją kasę robią odwierty i pomiary?Tak wynika z tego tekstu! Więc teren już definitywnie jest przeznaczony na sprzedaż! To ciekawe za ile skoro odwierty i pomiary kosztują to jak rozumiem zostaną odliczone od ceny działki innymi słowy działki będą za bezcen!A mieszkańcy mają "G" do powiedzenia,radni jak zwykle nie pytali nikogo o zdanie bo i po co! Robicie co chcecie oby ludzie wam tego nie zapomnieli przy wyborach! Ciekawe czy opozycja w tym mieście istnieje!!! Ja na pewno na nikogo z nich nie zagłosuję,jedyny wyjątek to radny Nowak reszta won na zbity pysk!

 • Mikołaj

  Dlatego najlepiej jest zagłosować na Razem dla Świętochłowic i PO. Tam są sami oddani Wam mieszkańcom społecznicy. Wszystko robią tylko dla mieszkańców, nawet swoją krwawicą się dzielą. Inwestorów wam sprowadzają, domy remontują, wiersze piszą, obiadki gotują

 • Gosc

  To prawda niech sie wezma za te ruiny na zgodzie a nie za ostatnie tereny zieleni.Najlepiej wszystkie drzewa wyciac stawiac dom przy domie i zeby jeden drugiemu zagladal do okien.A ludziska glupie i kupuja takie mieszkania lub domy Zenada

 • Endriu

  Rozwala mnie Pan Radny Nowak. Teraz interweniuje w sprawie zieleni na hałdzie, że to teren wypoczynku mieszkańców a z chwile będzie zarzucał ,że w mieście brakuje miejsc pracy i miasto nie ściąga inwestorów .

 • red socks looser

  Myślicie, że te krótkie techniczne hejty tym razem się sprawdzą i ludzie wam uwierzą? hahaha hahahaha Taki jeden Zbyszek jest więcej wart niż całe 80 osób na listach wyborczych Peło i tego razem na kolanach

 • Tiruriru

  Pomyśl za nim coś napiszesz!To jest jedyny radny który coś robi dla ludzi! Reszta bierna ale wierna przed wyborami będą się farbować na inne opcje bo utrata intratnego stołka jest bolesna.

 • Bartłomiej Niski

  Haha, odwierty, pobieranie próbek to sporo tych próbek. Trzeba sprawdzić grunty czy się nadają np. na wysypisko ?

 • Swietochlowiczanin

  Firma ktora dokonuje badania gruntu pokazala co potrafi na ul stalowej w Rudzie Sl na terenie ktory "rekultywuje" czyli zasypuje odpadami komunalnymi, pylami i wszystkim innym czego nie mozna wysypac w Bytomiu po aferze smieciowej.

 • Taxi

  Gadanie głupie a jak domki fińskie na Chorzowskiej nie wierzę że nie można ich remontować prezydent ma w tym interes założę się że teren już jest obiecany deweloperowi na 1000%

 • cccc

  Pewnie teren dla Centrum Handlowego - spoglądając jak kierowcy TIR-ów muszą się męczyć z wjazdem na magazyn - to na bank ktoś pojawił się z BM aby teren pogłębić

 • qwerty

  Ludzie jesteście śmieszni!!! Byście chcieli zjeść ciastko i mieć ciastko. Skąd te miasto ma mieć fundusze skoro tylko byście chcieli mieć tereny zielone... A później żeby były remonty ulic, chodników, itd. Skąd mają być fundusze?! To miejcie sobie te tereny zielone, róbcie sobie grile, z pieskami chodźcie ale nie upominajcie się o cokolwiek!!!

 • realista

  dokładnie ludzie nie rozumieją, że pieniądze nie spadają z nieba. Latami czynszów nie płacą. Mają dach nad głową, światło na klatce i wodę w kranie ale jeszcze mają pretensje, że wszytko nie jest wyremontowane. Trzeba przypomnieć stare przysłowie : "za darmo - umarło"!!!

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również