Wiadomości z Świętochłowic

Czy w Świętochłowicach odbędzie się referendum w sprawie odwołania Daniela Begera?

 • Dodano: 2020-01-16 09:15, aktualizacja: 2020-01-24 14:53

W piątek (17 stycznia) o godzinie 10 przed Urzędem Miejskim odbędzie się konferencja prasowa poświęcona przeprowadzeniu referendum w Świętochłowicach w celu odwołania Daniela Begera ze stanowiska prezydenta miasta.

Po spotkaniu, inicjatorzy referendum - Beata Łukasiak, Katarzyna Posmik, Aneta Solich, Dorota Chojnacka, Teresa Stondzik oraz Wioletta Czernecka - złożą w świętochłowickim magistracie powiadomienie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Prezydenta Daniela Begera przed upływem kadencji.

Przypomnijmy, że Daniel Beger sprawuje funkcję prezydenta Świętochłowic od 2018 roku. W drugiej turze wyborów po zliczeniu wszystkich głosów okazało się, że z przewagą 122 głosów, wygrał z Dawidem Kostempskim. Łącznie z wszystkich obwodów na Daniela Begera zagłosowały 8 823 osoby, co stanowi 50,35%, z kolei na Dawida Kostempskiego oddano 8 701 głosów, czyli 49,65%.

Zobacz także

Komentarze (185)    dodaj komentarz »

 • jorg

  NIY MA I NIY BYDZIE ŻODNEGO REFERENDUM !!! ŚWIONY ZA BEGERYM !!!

 • leopold

  Ciekawe czy ci chętni do referendum wiedzą czego chcą od potencjalnego nowego prezydenta i czy mają już upatrzonego kandydata co im te wymarzone ciaciki załatwi . Szybko , bez pieniędzy i każdemu według potrzeb tak jak obiecywali komuniści. Żałujcie ,że mi się nie chce babrać w tym swojskim menelskim szambie. Bo tu trzeba twardej reki i żelaznej konsekwencji!!! Begerowe narady na temat wymiany żarówki budzą we mnie odruchy wymiotne. Nie na tym polega zarządzanie aby ze strachu i niepewności co do swoich racji bez przerwy szukać akceptacji tandetnej swoich wszelkich decyzji i taniego poklasku i klakierstwa.A ponieważ jak ww napisałem nie chce mi się to razem z Wami współobywatele będę obserwował bezładny dryf naszej mieściny w kierunku śmietnika!!! Razem też będziemy bić gromkie brawa z uciechy ,że Begerowi , albo komuś kolejnemu i kolejnemu nic nie wyszło w pracy dla dobra miasta. Uczciwie mówiąc nie z kim i dla kogo i po co.Możemy powoływać po kilku prezydentów na kadencję. Wtych warunkach możemy tu mieć na tym stołku wysyp blagierów i oszustów gustujących w dobrej płacy chociaż na kilka miesięcy - bez pracy i efektów!!! A referenda możemy organizować co rusz jak tylko ustawa pozwala. Wszak to tylko u nas od samego mieszania herbata zrobi się bardziej słodka - inni idioci robią to przez dodawanie cukru- ale to idioci nie tak jak my PANY!!!

 • B.k

  Jeśli pan Beger wygra referendum to za wszystko powinni zapłacić te panie co zaczęli tą wojnę . Ich powinno obciążyć się kosztami , to by głópot im się odechciało albo wkoncu uczciwej pracy by się chycili i za wszystko zapłacili, nie skarb państwa nie urząd skarbowy czy mieszkancy

 • DjKrólŚwiętochłowic

  Z dedykacją dla przyjezdnych, a w szczególności dla lidera, JP100% U "Maxima" w Gdyniznów cię widział ktośSypał zielonymimahoniowy gośćBoney M. zagrało,kelner zgiął się wpółPotem odjechałoZłote BMWTańcz głupia, tańcz,swoim życiem się baw!Wprost na spotkanie ognia leć!Tańcz głupia, tańcz,wielki bal sobie spraw!To wszystko, co dziś możesz mieć... xdSama tego chciałaś...Pewnie coś był wartzapłacony ciałemkolorowy slajdTańcz głupia, tańcz...Czasem tak dla hecylubię patrzeć jakcoraz bliżej świecyruda krąży ćmaTańcz głupia, tańcz...Tańcz głupia, tańcz...Tańcz głupia, tańcz!Tańcz głupia, tańcz!Tańcz głupia, tańcz!Tańcz głupia, tańcz!

  • DjKrólŚwiętochłowic
   2020-01-18 16:27
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • :DDDDDDDDDD

  A gdzie WASZ Zbyszek N.???

 • Olek

  Na śmietniku historii

 • Mis

  Ciekawe dlaczego nikt z grona Begera nie wyszedł z magistratu, bali się czy są zbyt pewni siebie?Ja bym wyszedł z głową do góry aby nawiązać dialog.Czy aby nie pycha kroczy przed upadkiem. a za upadkiem kroczy śmieszność.

 • wiedziałem

  Kolego.... na ulicy maja rozmawiać... z tymi Paniami pyskówkę odstawiać. Dialog to rozmowa merytoryczna... te Panie coś widziały coś słyszały , ktoś je podpuścił i poszły pod urząd... sprawa umrze śmiercią naturalną

 • mieszkaniec

  Trolle przejezdnych zapomniały jak to Beger chciał prowadzić dialog na ulicy z ówczesnym prezydentem, a teraz przyboczni, wysyłają trolli przebranych za dziennikarzy i mieszkańców, metody słusznie minionego ustroju, za stosowanie metod SB w końcu konkretnie dobiorą się im do tyłków, w tym Świętochłowickiej policji co to przestepstw nie widzi, wręcz współpracują z urzędowymi bandytami, stolica już wszystko wie, to tylko kwestia czasu.

 • Mieszkaniec

  To jest komediodramat ::DPo roku taka szopka ale realizowana :DA WY przeciwnicy Kostempskiego coście zdziałali?:D Już żeście go zamykali w zakładzie karnym:D a ile zlozlyscie pozwów do prokuratury?A M E B Y .

 • Wieczorek

  gorole czego się obawiacie czy boicie?Niech odbędzie się referendum i z frekwencją aby referendum zostało uznane,gorole nie chowcie nochali w piasek licząc na to że do referendum nie dojdzie a jeśli już to brak frekwencji nie spełni warunków referendum

 • Jorg

  No to będzie problem z frekwencją bo gorale nie pójdą odwolywac swojego a wy hanysy jesteście za mało rozgarnieci żeby wiedzieć co to jest referendum.Może będzie akurat jakiś piknik i będzie dla was ważniejsze napić się rozwodnionego piwa.

 • [...]zka referendalna

  Jorg szkoda że na placu nie ma śniegu bo bych ci ulepił brata.

  • [...]zka referendalna
   2020-01-18 20:42
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • hanys

  Tyś jest za to rozgarnięty jak po zbóju. 2x c.c

 • Lola

  Drogie Panie od referendum, robicie szum kolo pana Prezydenta a tu czas własne podwórko usprzatnac kolo wlasnej d... Pani taka idealna? Kobieto męża oporzadzic lepiej a nie do polityki samorządowej się pchac... Czy pani mi wykształcenie prawnicze lub administracyjne bo tak pani innym błędy wytyka. Dajcie juz facetowi sookoj. Kostempski nie wróci trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc...

 • Tola

  A co ma do tego delfin? Nigdy już tu prezydentem nie zostanie bez obaw,ale porządek z oszustami trzeba zrobić!

 • czytelnik

  Pochwalcie się jeszcze trole kolejną opinią RIO ! Może też doczekam dnia w którym NIK wpadnie na kontrolę do tego zabagnionego MPGL-u amen.

 • leopold

  Wiadomo skąd ta akcja. Ogłoszono list gończy, a to dopiero wstęp do kabaretu dotyczącego rządów hodowcy jesiotrów. Co prawda odciął się dzielnie od tej Ewy i Evy bo nic nie widział, nie słyszał i nie wiedział. A ona podobno tak sama od siebie tuszował wybryki szefa jak te wolontariuszki co mu bawiły dzieci. A ktoś wie kto to są te parafianki organizujące konferencję. Ja też organizuję konferencję że swoim psem. Zapraszam!! A potem na spacer.

 • Matka

  Za kwotę referendum można by było wyremontować przedszkole. Bo na pewno będzie kosztować co najmniej 60 tysięcy.

 • Robo73

  Na plakatach wyborczych :jestem z Chropaczowa...dyć to zwykły gorol ino niy wszyscy wiydzom...

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.