Wiadomości z Świętochłowic

Domowy oprawca zatrzymany

  • Dodano: 2016-12-23 08:00, aktualizacja: 2016-12-23 08:05

Świętochłowiccy policjanci, zatrzymali 28-letniego mieszkańca Świętochłowic, który stosował przemoc domową. Jak ustalili śledczy, mężczyzna znęcał się nad swoją żoną od 2011 roku. Teraz agresor odpowie przed sądem.

Dyżurny świętochłowickiej jednostki, odebrał zgłoszenie o pobiciu kobiety przez jej męża. Przybyły pod wskazne miejsce patrol, zastał pokrzywdzoną 26-latkę. W rozmowie z mundurowymi kobieta przyznała, że nie był to jednorazowy incydent. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką. 28-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Śledczy ustalili, iż "kochający" mąż od 2011 roku stosował przemoc domową w stosunku do swojej żony.

Prokurator oddał agresora po dozór świętochłowickiej policji, zakazał mu wszelkich form kontaktu z pokrzywdzoną oraz zbliżania się do niej.
 

Ważne
Policja apeluje: nie bądźmy obojętni na przemoc domową, reagujmy na każdy jej przejaw. Aby mundurowi mogli interweniować, potrzebny jest sygnału od sąsiadów, rodziny, znajomych. Od tego może zależeć, czy pomoc przyjdzie w porę. Taki sygnał może uratować komuś życie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.