Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Drugie miejsce szczypiornistek MUKS Skałka-Śląsk

• Dodano: 2017-11-20 16:00, aktualizacja: 2017-11-20 22:37

Piłkarki ręczne MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice uczciły Święto Niepodległości udziałem w turnieju, który został rozegrany w Rudzie Śląskiej. Zawodniczki z naszego miasta mają za sobą też kolejne mecze w mistrzostwach Śląska.

Zespół z naszego miasta pokonały Kadrę Śląska A 15:14, zremisował z KS Bystra 18:18 oraz wygrały z Kadrę Śląska B 12:10. Takie rezultaty pozwoliły zająć drugie miejsce. Warto dodać, że w zespołach Kadry Śląska A i B zagrały dwie świętochłowiczanki Agnieszka Zimowska i Julia Pastuszka. Najlepszą zawodniczką turnieju została natomiast zawodniczka MUKS Emilia Oślizło.

Młodsze szczypiornistki również uczciły odzyskanie niepodległości udziałem w turnieju. W fazie grupowej odniosły dwa zwycięstwa z SPR Olkusz 9:6 i KS Bystra 14:3. W półfinale z kolei uległy MTS Żory 8:10, a w spotkaniu o trzecie miejsce przegrały z SPR Olkusz 11:13. Tym samym zmagania zakończyły na czwartej pozycji.

Podopieczne Andrzeja Gajczewskiego rozegrały również kolejne mecz w mistrzostwach Śląska. Młodziczki pokonały na własnym parkiecie SPR Pogoń 1945 Zabrze 44:9. W zespole gospodyń najwięcej bramek rzuciły: Paulina Hołub 10, Wiktoria Wieczorek 8 i Milena Robak 8. Ich młodsze koleżanki z rocznika 2005 w rozgrywkach ligowych w Bielszowicach z miejscową Zgodą 4:40.

Kolejne ligowe spotkanie mają za sobą też juniorki młodsze MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice. Zespół z naszego miasta przegrał ze szkołą sportową z Gliwic 24:28.

Zespół Andrzeja Gajczewskiego wystąpił w składzie: Agnieszka Zimowska, Wiktoria Głowacka - Wiktoria Herramann 1, Paulina Holub 1, Wiktoria Iwaniuk 9, Dominika Kazuch 1, Emilia Oślizło 4,Katarzyna Wieszała 6, Oliwia Sobczyk, Natalia Lisowska, Karolina Kutek.