Wiadomości z Świętochłowic

Dyskusje o gospodarce

  • Dodano: 2009-02-27 14:28

Jest to spotkanie analityków ekonomicznych, przedstawicieli biznesu z regionu, kraju i zagranicy, naukowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji finansowych mających wpływ wiele dziedzin gospodarki. W spotkaniu biorą udział także samorządowcy, parlamentarzyści oraz przedstawiciele ambasad.

Podczas otwarcia Forum marszałek Bogusław Śmigielski przedstawił zebranym profil województwa. Wymienił atuty gospodarcze regionu, do których zaliczył przede wszystkim niskie bezrobocie, duży rynek zbytu, rozbudowaną bazę akademicką, silny przemysł wydobywczy i energetyczny. "Region się zmienia, rozwijają się nowe technologie, zwłaszcza z sektora informatycznego" – podkreślił marszałek Śmigielski. Zwrócił on również uwagę na walory krajoznawcze regionu, które sprawiają, że turystyka staje się z roku na rok coraz istotniejszą gałęzią gospodarki.

Z kolei wicemarszałek Zbyszek Zaborowski przedstawił koncepcję rozwoju Województwa Śląskiego na lata 2009 - 2020 w wystąpieniu: "Oferta inwestycyjna regionu dla przedsiębiorców zagranicznych i firm krajowych". "Wyciągając wnioski z nowych trendów, prowadzimy pracę nad aktualizacją strategii. Choć sytuacja się zmieniła, cele są te same - restrukturyzacja, dostosowanie gospodarki do nowych wyzwań współczesności, rozwój społeczeństwa informacyjnego i wzrost innowacyjności przedsiębiorstw" - mówił.

Forum towarzyszy wizyta studyjna dziennikarzy w wybranych śląskich miastach. Organizatorem forum jest redakcja miesięcznika "Gospodarka Śląska".

Źródło: www.silesia-region.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.