Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Dzielnicowi realizują plany priorytetowe w swoich dzielnicach

  • Dodano: 2017-11-24 09:45

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta dzielnicowy st.sierż. Łukasz Nowak spotkał się z uczniami 4 klas Szkoły Podstawowej nr 8 w Świętochłowicach. Spotkanie to odbyło się w związku z licznymi sygnałami ze strony mieszkańców, dotyczącymi przechodzenia młodzieży przez przejazd kolejowy w miejscu do tego nie wyznaczonym.

W dniu wczorajszym dzielnicowy st.sierż. Łukasz Nowak wraz ze swoim kolegą z sąsiadującej dzielnicy sierż. Patrykiem Klekotem spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Świętochłowicach. Spotkanie odbyło się w związku z realizacją planu priorytetowego dzielnicowego z dzielnicy Śródmieście Wschód. W dzielnicy tej dużym problemem dla bezpieczeństwa mieszkańców są tory kolejowe przez, które wiele osób przechodzi w miejscu do tego nie wyznaczonym.

Dzielnicowy otrzymał wiele sygnałów ze strony mieszkańców dzielnicy, że przez tory bardzo często przebiegają również dzieci zamieszkujące okolice. W związku z tym zagrożeniem tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Dzielnicowy zwrócił szczególną uwagę na zagrożenia wynikające z przechodzenia przez tory kolejowe w miejscu zabronionym. Już wkrótce kolejne spotkania z mieszkańcami dzielnicy, które będą realizowane w ramach kampanii „Dzielnicowy bliżej nas” oraz Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”.

Spotkanie to było również świetną okazją do przekazania wiedzy oraz informacji na temat warsztatu pracy dzielnicowego młodszemu koledze, który pełni obowiązki dzielnicowego zaledwie od kilku tygodni.

Dzielnicowi realizują plany priorytetowe w swoich dzielnicach