Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Dzielnicowy uratował życie mieszkance swojej dzielnicy

 • Dodano: 2017-07-14 07:45, aktualizacja: 2017-07-13 16:27

Szybka reakcja dzielnicowego zapobiegła tragedii. Starszy sierżant Rafał Parduła, który od zeszłego roku jest dzielnicowym w dzielnicy Chropaczów, uratował życie starszej kobiecie, która zasłabła w swoim mieszkaniu.

Dzielnicowy z Chropaczowa uzyskał informacje, że w jego dzielnicy mieszka starsza kobieta, która z powodu złego stanu zdrowia ma problemy z podstawowymi czynnościami życiowymi. Mundurowy jeszcze tego samego dnia wraz z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach udał się do mieszkania starszej kobiety. Gdy po kilku krotnym pukaniu nikt nie otworzył drzwi dzielnicowy zaniepokoił się. Po szybkim rozpoznaniu wśród sąsiadów ustalił, że kobieta kilka dni wcześniej wróciła ze szpitala i od tego czasu nikt jej nie widział. Nie czekając na nic mundurowy wezwał na miejsce Straż Pożarną i za pomocą „zwyżki” wraz ze strażakami wszedł do mieszkania przez uchylone okno. W jednym z pokoi znalazł leżącą na ziemi pół przytomną kobietę, która z ledwością oddychała. Dzielnicowy wraz ze strażakami udzielił poszkodowanej pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwał na miejsce pogotowie. Jak się później okazało 67-letnia mieszkanka Świętochłowic leżała na podłodze ponad dobę po tym jak upadła i nie miała siły się podnieść. Gdyby nie szybkie działanie starszego sierżanta Rafała Parduły cała sytuacji mogła zakończyć się tragicznie.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/60/60-434128.mp4

Najnowsze informacje z Świętochłowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • korektor głupot

  Filtracja nadal jest! Na ziemi droga pani redaktor to może pani leży !Natomiast ta kobieta leżała na podłodze!Brawo dla policjanta i mało istotne jest kogo on zastępował, ważne że zachował się profesjonalnie!Do dzieła panie komendancie takie działania się nagradza!

 • Dens

  Przekłamania?? Ciebie chyba ludzie życie nie obchodzi

 • Ewa

  Brawo dla Dzielnicowego. Zastanawia mnie tylko dlaczego sąsiedzi nie zainteresowali się tą Panią? Tymbardziej, że niedawno wyszła ze szpitala.

 • Mieszkanka

  Brawo! !!!!!

 • mieszkaniec z jodłowej

  To nie było tak trochę przekłamania w tym jest. Dzielnicowy z tego rejonu to pan Sebastian, ten pan go zastępuje chyba do mieszkania przez okno weszli strażacy i to oni udzielili pomocy. Także zastanówcie sieci piszecie

  • mieszkaniec z jodłowej
   2017-07-14 09:52
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Życzliwa

  jednak policja jest nie tylko od karania ludzi.... :)

 • qwerty

  Brawo!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.