Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Dziś akcja "Kontrola Drogowa Pieszy"

 • Dodano: 2017-01-19 09:00

Dziś na terenie naszego miasta policjanci drogówki przeprowadzą działania pod kryptonimem "NURD" - czyli NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg takich jak piesi I rowerzyści.

Celem akcji będzie przede wszystkim ograniczenie i wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, a także kształtowanie wśród wszystkich użytkowników dróg właściwego zachowania. Policjanci będą konsekwentni wobec osób naruszających przepisy ruchu drogowego.


Przypominamy, że głównymi przyczynami wypadków spowodowanych przez pieszych jest przede wszystkim :

 •     wejście na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd,
 •     wejście zza przeszkody,
 •     chodzenie nieprawidłową stroną oraz wejście lub wbiegnięcie na ulicę przy czerwonym świetle sygnalizatora.

Wysokie mandaty grożą także kierującym pojazdami, którzy nie będą stosować się do obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszym znajdującym się na wyznaczonych przejściach.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • blondi za kółkiem

  Kupa mięsa ważniejsza od najpiękniejszej kupy złomu

 • Jaro

  Ciekawe kiedy wejdzie przepis o ukaraniu pieszego przechodzącego przez przejście dla pieszych i korzystającego z komórki?pieszy w tym momencie staje się uczestnikiem ruchu drogowego. kierowcy za to płacą !!!! może ktoś w końcu się weźmie.pozdrawiam

 • kierowca bombowca

  Wysokie mandaty dla kierowców a dla świętych krów to jakie będą?Niskie? Przechodzenie na czerwonym to istna plaga tak samo jak wyścigi kto pierwszy samochód czy pieszy!A najbardziej rozwala mnie sytuacja w której tępy pieszy włazi pod koła auta za którym nic nie jedzie i po przejechaniu tego pojazdu mógł by bezpiecznie przejść to nie on musi kierowcy udowodnić kto tu jest ważniejszy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.