Wiadomości z Świętochłowic

Dziś akcja "NURD"

  • Dodano: 2017-01-16 09:45

Dziś na terenie naszego miasta policjanci drogówki przeprowadzą działania pod kryptonimem "NURD" - czyli NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg takich jak piesi i rowerzyści.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez pojazd jadący z dużą prędkością praktycznie nie mają szans na przeżycie. Dziś policjanci kontrolować będą stosowanie się do przepisów ruchu drogowego zarówno przez pieszych jak i przez rowerzystów. Priorytetem, podczas działań, będzie zwrócenie uwagi pieszym i rowerzystom, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy również od nich samych. Natomiast kierującym pojazdami silnikowymi, policjanci pracujący na drodze, będą przypominać, że rowerzyści i piesi są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Kierowca bombowca

    Tak jest brać się za te święte krowy bo zawsze kierowca winien!A to że łażą jak chcą i rowerami nie oświetlonymi się po drodze poruszają to zawsze uchodziło im na sucho!I jeszcze sprawdzcie ilu z tych rowerzystów porusza się na bani!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.