Wiadomości z Świętochłowic

Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Zobaczcie najśmieszniejsze MEMY!

  • Dodano: 2020-06-23 14:15

Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Dla internautów ten dzień jest okazją do wykazania się kreatywnością i stworzenia kolejnych memów. Zobaczcie najśmieszniejsze!

Dzień Ojca obchodzi się w wielu krajach na świecie, ale w Polsce świętujemy go właśnie 23 czerwca. We Włoszech, Hiszpanii i Portugalii jest to 19 marca (dzień świętego Józefa), na Litwie pierwsza niedziela czerwca, w Austrii druga niedziela czerwca. W Niemczech Dzień Ojca obchodzi się w dniu Wniebowstąpienia Pańskiego (Christi Himmelfahrt).

W krajach skandynawskich Dzień Ojca obchodzony jest w drugą niedzielę listopada, ale w Danii 5 czerwca. W Turcji, Francji, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie Dzień Ojca świętuje się w 3. niedzielę czerwca.

Obchody Dnia Ojca zapoczątkowane zostały w Stanach Zjednoczonych

Obchody zapoczątkowane zostały w Stanach Zjednoczonych, gdzie po sukcesie Dnia Matki pojawiły się głosy, by ustanowić święta również dla pozostałych członków rodziny. Dzień Ojca wydawał się naturalnym dopełnieniem. 

Pierwsze obchody święta odbyły się 19 czerwca 1910 roku w miasteczku Spokane w stanie Waszyngton za sprawą Sonory Smart Dodd, córki weterana wojny secesyjnej Williama Smarta. Sonora Dodd, dowiedziawszy się o ustanowieniu Dnia Matki wpadła na pomysł, by analogiczne święto wprowadzić dla uczczenia trudu opieki nad rodziną i zasług wszystkich ojców – w szczególności jej własnego, który po śmierci matki samotnie wychowywał ją oraz pięcioro młodszego rodzeństwa. Wydarzenie miało charakter lokalny, a starania o wprowadzenie go na skalę krajową nie przyjęły się przez kolejnych kilka dekad. Dopiero prezydent Nixon w 1972 roku oficjalnie ustanowił Dzień Ojca. 

Zobaczcie najśmieszniejsze memy z ojcami w rolach głównych. 


Źródło: Redakcja

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.