Wiadomości z Świętochłowic

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara! Zobaczcie najśmieszniejsze MEMY

 • Dodano: 2019-08-02 14:30

Dzisiaj (2 sierpnia) przypada Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara. Czy to przypadek, że to nietypowe święto, w tym roku, obchodzimy w piątek...? Nie sądzimy! Zobaczcie najlepsze memy o piwie.

Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara powstał z inicjatywy dwóch Amerykanów z San Francisco - Jesse Avshalomova i Evana Hamiltona. Od 2008 r. obchodzony jest na całym świecie. Inicjatorzy zachęcali, by ten dzień uczcić w gronie przyjaciół i znajomych, a także wzajemnie obdarowywać się piwem.


Najczęściej spożywany alkohol na świecie

Jak się okazuje, piwo to najczęściej spożywany alkohol na świecie i trzeci najpopularniejszy napój, zaraz po wodzie i herbacie. W Polsce wypija się ok. 97 litrów piwa na osobę, co daje czwarte miejsce w Europie. Nasz kraj z 300 browarami jest czołówce producentów piwa w UE - wynika z informacji firmy Deloitte.

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że 2018 roku zostało wyprodukowanych 40,93 mln hektolitrów piwa, o 2,6 proc. więcej niż w 2017 roku. Rośnie także sprzedaż tego trunku, w ub.r. zwiększyła się o 4,1 proc. Według danych firmy badawczej Nielsen, w ubiegłym roku jej wartość wyniosła 16,8 mld zł, tj. o 7,7 proc. więcej niż rok wcześniej.


Czy wiesz, że...

 • W państwie sumeryjskim oraz babilońskim (ok. 6000 r. p.n.e.) piwo warzyły wyłącznie kobiety. Związane to było z przypisywaniem tego rzemiosła bóstwom żeńskim.
   
 • W przeszłości browary budowano tam, gdzie była "woda i góra", czyli dostęp do świeżej, dobrej wody i chłodnych miejsc. W grotach lub wydrążonych tunelach leżakowano piwo, dla większej ochłody często wśród brył lodu, wydobytych w czasie zimy z pobliskiego jeziora lub rzeki.
   
 • Najstarszy browar, który działa do dziś, powstał w 1040 r. w miasteczku Freising w Bawarii. Piwo warzone jest w benedyktyńskim klasztorze Weihenstephan. Znajduje się tam także najsłynniejsza na świecie szkoła piwowarów.
   
 • Pierwsze jasne pełne piwo dolnej fermentacji na ziemiach polskich zostało uwarzone w Browarze Okocim w 1846 r.
   
 • Piwo zawiera prawie wszystkie witaminy i minerały potrzebne nam do prawidłowego funkcjonowania..., ale ze względu na zawarty w nim alkohol nie możemy go traktować jako lekarstwa.
   
 • Największy na świecie, wpisany do księgi rekordów Guinnessa, kufel mierzy 2,42 metra wysokości i 1,1 metra średnicy oraz waży 408 kg (pusty). Jest własnością irlandzkiego pubu "The Auld Dubliner". Wypełnia go dokładnie 1.499 litrów piwa Guinness.


Z przymrużeniem oka...

Wielu ludzi nie wyobraża sobie grilla czy piątkowego wyjścia ze znajomymi bez kufla zimnego piwa. Jak mówił Dave Barry laureat Nagrody Pulitzera:

Bez wątpienia największym wynalazkiem ludzkości jest piwo. No, koło też jest ważne, ale nie pasuje do pizzy...

I z tym przesłaniem wchodzimy w weekend. Zanim jednak uraczycie się dzisiaj zimnym piwkiem, zobaczcie naszą galerię najśmieszniejszych memów o piwie!

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara! Zobaczcie najśmieszniejsze MEMY


Źródło: Redakcja

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • gdys

  Najlepsze święto na świecie :D Kiedyś to się co drugi dzień w akademiku świętowało, teraz trochę gorzej, ale i tak w weekend wspomnienia są i wtedy czas wypić z kumplami zimną perłę : )

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.