Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Eugeniusz M. trafi do więzienia

 • Dodano: 2017-09-12 10:45, aktualizacja: 2017-09-12 14:15

Po latach procesów i odroczeń, wiadomo już, że były prezydent Świętochłowic odpowie za korupcję, jakiej dopuścił się kilka lat temu.

Choć prawomocny wyrok zapadł już jakiś czas temu, w roku 2015, zarządzenie o doprowadzeniu go do aresztu wydano w Sądzie Rejonowym w Mikołowie dopiero niedawno. Skazany trafi za kratki na niecałe trzy lata (2 lata i 10 miesięcy).

Sprawa znana jest od siedmiu lat. W 2010 roku do sądu wpłynęło zawiadomienie o korupcji. Zgłoszenia dokonali pracownicy gminnych spółek. Eugeniusz M. razem z pracownikami instytucji miejskich (m.in. MPGK i magistratu) mieli przyjąć około stu tysięcy złotych w zamian za przychylne decyzje.

W 2015 roku uznano go winnym, a w 2016 wyrok się uprawomocnił (była apelacja). Wspólpracownicy prezydenta otrzymali wyroki w zawieszeniu (pisaliśmy o tym tutaj)

Decyzję o doprowadzeniu do więzienia podjęto po ostatecznym odrzuceniu kolejnego odroczenia. W ostatnich latach wielokrotnie udawało się byłemu prezydentowi uniknąć kary, powołując się na kiepski stan zdrowia. Teraz skorumpowany polityk trafi do więzienia.

Jako pierwsi poinformowali o sprawie dziennikarze TVP Katowice.

Najnowsze informacje z Świętochłowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • Pola

  Nie swoją ziemie sprzedaje sie łatwą ręką!!?!!

 • Przenikliwy

  Dlaczego dziennikarze tak kłamią. Podpisuje się taki imieniem i nazwiskiem i kłamie. Taki honor

 • poirytowany

  Ciekawe jak tam Świerk, czy się trzyma na Świętochłowicach? Tomograf w szpitalu bardzo dobrze się trzyma ;)

 • Prawnik

  Krzysztofie Chmielewski, ale bzdury. Dziennikarz powinien wiedziec. Kare mozna odroczyc ze wzgledu na kiepskie zdrowie o rok. Sad nie odrzucil kolejnego wniosku bo takiego wniosku byc nie moglo. Minal rok wiec klops. Ci dzisiejsi dziennikarze mnie tak żenują.

 • Ads

  Nowemu bym się przyjrzał. Te budowy osiedli jednorodzinnych, tylko na terenie Świętochłowic, przez firmę zarejestrowana w KRS kilka lat temu. Wycięto las, wyrównano go a działka o powierzchni ok 11.000m2 została wyceniono na 1.600.000zl. Przy zrobieniu z tego 11stu działek po 1.0000m2 cena za jedną wynosi 160.000zl na terenie Świętochłowice w lesie. To cena o 50% za niska a do tego miasto w cenie wyrównał teren i pozbyło sie korzeni pod budowę. Czyli z tej sumy ogromną cześć poszła na pokrycie tej operacji aby przyszły właściciel już tego nie musiał robić. Wiadomo kto za to zapłacił... działki w "detalu" poszły by o wiele drożej.

 • Mieszkaniec

  Racja. Moście to była ofiara aby zrobić miejsce nowej władzy. To co teraz się dzieje w mieście..... Ludzie w spółkach miejskich, oświacie itp. boją się utratę pracy. Nie mogą opowiedzieć się za inną opcją polityczną bo są straceni. W naszym mieście rządzą obcy, Panoszą się wszędzie, mieszkańcy nie mają nic do powiedzenia. W mpgl cały zarząd to klika z bytomia itd. Zostaliśmy sprzedani jak ten Moś. PIS I ŚLĄZACY RATUJCIE ŚWIONY

 • Koleś

  Czas na kolejnych !!!Sprawiedliwość wszystkich dopadnie, wszyscy myślą że im się uda że nietykalni ....

 • lucyfer

  No to panowie policjanci brać się teraz za mpgl i adm-y będzie miał przynajmniej były prezydent towarzystwo w celi!

 • Ciekawy

  A jak tam córeczka wpłaciła te 50 tyś które deklarowała przed kamerami?Czy też zrobiła z gemby szmatę?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.