Wiadomości z Świętochłowic

Finał akcji Szlachetna Paczka Świętochłowice

  • Dodano: 2012-12-17 11:15
W zeszły weekend, Odbył się finał akcji Szlachetna Paczka Świętochłowice. Ogólnopolski projekt, umożliwiający mądre pomaganie rodzinom zmagającym się z niezawinioną biedą, odbywająca się już po raz 12 na terenie Polski, po raz pierwszy zawitał do naszego miasta.
 
 
Od października, 13 wolontariuszy przeprowadzało ankiety u rodzin z problemami materialnymi, by finalnie dopuścić do akcji 21, którym paczki w konkretny sposób będą mogły pomóc. Przez finałowe dwa dni, w magazynie akcji który znajdował się w SP1, wolontariusze odbierali paczki od darczyńców, a następnie rozwozili je do rodzin biorących udziałw akcji.
 
Garść statystyk:
 
183 paczek zostało przygotowanych dla Świętochłowickich rodzin
 
Wartość wszystkich paczek to około 25 tysięcy zł.
 
212 osób zaangażowało się w przygotowanie paczek
 
Dzięki temu 21 rodzin otrzymało pomoc!
 
- "Reakcje rodzin na otrzymane paczki były niezwykłe. Zazwyczaj spodziewały się one 2-3 paczek, dlatego gdy wnosiliśmy do mieszkań, ich średnio z 10, najczęściej na twarzach domowników można było dostrzec połączenie zaskoczenia i wzruszenia. Jedną z obdarowanych rodzin, była samotnie mieszkająca pani. Gdy otrzymała 30 paczek, musiała wziąść relanium by choć trochę sięuspokoić. Możliwość uświadczenia takich zdarzeń, jest swego rodzaju rekompensatą za kilka miesięcy trudu przy organizacji projektu" - Marek Nawrot – Lider Rejonu Szlachetnej PaczkiŚwiętochłowice.
 
Już dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców Świętochłowic do zaangażowania się w przyszłoroczną edycję projektu, zarówno jako wolontariusze, jak i darczyńcy. Ten rok pokazał, że naprawdęwarto!

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Janusz Tracz

    Warto!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.