Wiadomości z Świętochłowic

Imprezy i wydarzenia na Śląsku. Sprawdź, gdzie iść w tym tygodniu! [9-15.12]

 • Dodano: 2022-12-09 07:00, aktualizacja: 2022-12-09 13:00

Do świąt Bożego Narodzenia zostały już zaledwie dwa tygodnie. W wielu śląskich miastach organizowane są wyjątkowe świąteczne, i nie tylko, wydarzenia. Spraw sobie odrobinę rozrywki jeszcze przed świętami! Przygotowaliśmy specjalny harmonogram z najlepszymi wydarzeniami w województwie śląskim. Sprawdź, gdzie warto iść w tym tygodniu!

Najbliższy tydzień 9-15.12 pełen jest ciekawych wydarzeń w śląskich miastach. Planujesz spotkanie ze Świętym Mikołajem? Koncert z najlepszymi kolędami bożonarodzeniowymi? A może chcesz wziąć udział w ciekawych warsztatach? Zapoznaj się ze spisem najciekawszych imprez i wydarzeń w województwie śląskim na najbliższy tydzień!

Imprezy i wydarzenia w województwie śląskim [9 - 15.12]

9 grudnia

CHORZÓW - Spektakl "O mało co..."

 • godz. 17:30, Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3.
 • „O mało co...” Dereka Benfielda to gwiazdorska komedia teatralna, w której sport, jedzenie i ubrania często zmieniają swoje przeznaczenie! Kiedy Brian zaczyna uprawić jogging, jego żona Hilary jest bardziej niż szczęśliwa. Nie wie tylko, że sport jest jedynie przykrywką dla schadzek jej męża z młodą kochanką o imieniu Wendy, do których dochodzi w mieszkaniu George’a – najlepszego przyjaciela Briana.

CHORZÓW - Koncert kolęd i pastorałek: GWIAZDO ŚWIEĆ, KOLĘDO LEĆ

 • godz. 19:00, Miejski Dom Kultury Batory, ul. Stefana Batorego 6.
 • „GWIAZDO ŚWIEĆ, KOLĘDO LEĆ” - to muzyczna podróż do krainy najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza. Świąteczny koncert pełen radości, optymizmu, w którym każdy znajdzie dla siebie nutkę refleksji. Poza tradycyjnymi, znanymi wszystkim utworami, takimi jak „Dzisiaj w Betlejem”, „Bracia patrzcie jeno”, czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, w programie zabrzmią przebojowe kompozycje Włodzimierza Korcza z tekstami Wojciecha Młynarskiego, Magdy Czapińskiej, Wojciecha Kejne oraz Ernesta Brylla, wszystkie w brawurowych, trzygłosowych opracowaniach.

ZABRZE - Golec uOrkiestra - Koncert Świąteczny

 • godz. 19:00, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, ul. Gen. De Gaulle’a 17.
 • Już 9.12.2022 r. zespół zawita do Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu! Oprócz znanych wszystkim hitów Braci Golców, takich jak „Górą Ty”, „Ściernisko” czy „Crazy”, usłyszymy kolędy z najnowszego projektu „Kolędowanie z Janem Pawłem II”, które to wprowadzą Państwa w ten niesamowity świąteczny klimat. Niezwykle pozytywna energia i mnogość dźwięków wykorzystywanych przez zespół to gwarancja doskonałej zabawy na wysokim poziomie.

10 grudnia

CHORZÓW - Spektakl "Berek, czyli upiór w moherze" 

 • godz. 16:00, Teatr Rozrywki, Chorzów, ul. M. Konopnickiej 1.
 • Zwariowana komedia o pokonywaniu różnic i wzajemnym zrozumieniu. Jak potoczą się losy nietypowych sąsiadów – staroświeckiej Anny i młodego Pawła, mieszczańskiego geja? Zobacz na żywo wyjątkową historię w nadchodzącym sezonie teatralnym!

ZABRZE - Kabaret SMILE "Nowy"

 • godz. 17:00, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, ul. Gen. De Gaulle’a 17.
 • Kabaret Smile przygotował specjalny prezent na swoje 20-lecie. NOWY premierowy spektakl kabaretowy.

CHORZÓW - Baciary - Koncert

 • godz. 17:00, Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Henryka Sienkiewicza 3.
 • BACIARY!! Zespół, który powstał na Podhalu w 2002 roku, założyli go Andrzej i Janusz Body i natychmiast zyskał sławę, dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do grania, czasami już zapomnianych, melodii śpiewanych dawno temu przez naszych dziadków czy rodziców.

11 grudnia

CHORZÓW - Spektakl familijny "Kto ukradł ducha świąt"

 • godz. 16:00, Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Henryka Sienkiewicza 3.
 • "Kto ukradł ducha świąt?" - Kryminalna komedia dla całych rodzin, pełna abstrakcyjnych postaci, nieoczywistych zwrotów akcji i dobrego humoru. Magiczna policja postara się poszukać odpowiedzi na tytułowe pytanie. Czy uda im się odnaleźć sprawcę całego zamieszania? To piąty musical Stowarzyszenia "MusicALL".

RUDA ŚLĄSKA - Koncert Raz, Dwa, Trzy- 30 lat jak jeden koncert

 • godz. 18:00, Dom Kultury w Rudzie Śląskiej - Bielszowicach, ul. E. Kokota 170.
 • 30 lat temu, na korytarzu akademika w Zielonej Górze trójka młodych ludzi zagrała pierwsze wspólne dźwięki i zaczęła się historia. Historia zespołu, który pozostał wierny sobie i swojej muzycznej drodze, konsekwentnie krocząc z boku głównego nurtu. Historia zespołu, który w tylko sobie znany sposób potrafił połączyć talent literacki Adama Nowaka z muzyczną finezją i  fantazją, wytwarzając swój własny, charakterystyczny i rozpoznawalny muzyczno – literacki język.

RUDA ŚLĄSKA - "Zaśpiewajmy kolędę" z zespołem Universe - koncert

 • godz. 18:00, MCK Ruda Śląska, ul. Piotra Niedurnego 69.
 • Legenda polskiej muzyki pop, od 35 lat nieprzerwanie obecny na rodzimych estradach. Universe tworzy aktualnie sześciu muzyków – liderem zespołu jest Henryk Czich, który śpiewa i gra na instrumentach klawiszowych. Wokalnie wspiera go Wojtek Wesołek, który gra również na gitarze, podobnie jak Damian Filipowski. Marek Kopecki jest basistą a Marek Jagucki gra na instrumentach klawiszowych. Perkusją zawiaduje Grzesiek Krzykawski. Wielkim atutem grupy jest świetne brzmienie, wypracowane przez lata wspólnego grania, oraz wspaniałe przeboje, skomponowane przez Mirka Bregułę i Henryka Czicha. Doskonale znane publiczności, są okazją do wspólnego śpiewania i zabawy. WSTĘP BEZPŁATNY - wejściówki do odbioru w kasie w MCK.

12 grudnia

KATOWICE - Spektakl "RAJ_WYSPA" 

 • godz. 17:30, MBP, Filia nr 32, ul. Grzyśki 19 A, Ligota.
 • Spektakl w reż. Tomasza Mana, w wykonaniu aktorów Teatru Bez Sceny. W roli Żony wystąpi Ewa Kutynia, a w roli Męża wystąpi Andrzej Dopierała.

RUDA ŚLĄSKA - "Heksy z Hołdy" - piekielna komedia po śląsku 

 • godz. 18:00, MCK Ruda Śląska, ul. Piotra Niedurnego 69.
 • Belzebub, Pan czarcich czeluści pod Fryncitą wyznacza swoim podwładnym nowe zadanie do wykonania. Czego będą musieli dokonać Diobeł i Dioblica? Jakie mają pomysły na osiągnięcie wyznaczonego celu? Czy tytułowe Heksy okażą się wsparciem czy może utrapieniem w realizacji misji diabelskiego duetu? Kim jest Gustlik i czy musi bać się spotkania z wysłannikami Piekła? A może to oni powinni obawiać się jegoąŚ Musicie Państwo przekonać się sami!

CHORZÓW - Spektakl "Niepamięć" 

 • godz. 17:00 i 19:00, Teatr Rozrywki, ul. M. Konopnickiej 1.
 • "Niepamięć" to nowy tytuł Garnizonu Sztuki - producentów spektakli: "Pozytywny", "Czworo do poprawki", "Same plusy". Popularny i wielokrotnie nagradzany. Aktor. Człowiek sukcesu. Celebryta. Z piękną żoną i poukładanym życiem. Zwykła, niezobowiązująca kolacja z Byłą i jej nowym chłopakiem nie może przecież tego zmienić! Czyżby? Zapraszamy na przewrotną, pełną błyskotliwych dialogów tragikomedię najmodniejszego polskiego dramaturga współczesnego: Marka Modzelewskiego. To zaskakująca, trzymająca w napięciu historia o relacjach międzyludzkich, zaufaniu i rachunku jaki życie wystawi każdemu prędzej, czy później. Czy da się ROZLICZYĆ PRZESZŁOŚĆ? Niewinne wspomnienia i refleksje nad dawnym życiem otworzą niezabliźnione rany, które bolą po wielu latach - nawet jeśli nie do końca wiemy, czy wspomnienia te są prawdziwe. Bo czymże tak naprawdę jest pamięć?

13 grudnia

CHORZÓW - Koncert Świąteczny - Magic of White Christmas

 • godz. 19:00, Teatr Rozrywki, Chorzów, ul. M. Konopnickiej 1.
 • Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym szczególnie odczuwamy potrzebę bliskości, rodzinnego ciepła i miłości. To taki magiczny czas, w którym każdy z nas, niezależnie od wieku wraca wspomnieniami do lat dzieciństwa i młodości. To czas niezwykłych zdarzeń i spotkań wśród gwiazd, gdy znów możemy spojrzeć na świat oczami dziecka. Chcielibyśmy przedłużyć magię Świąt i zaprosić Państwa na wyjątkowy koncert, taki zimowy i ciepły, pełen miłości i bieli, taki inny i taki magiczny...

KATOWICE - Stand-up Karol Modzelewski z programem: "Afryka"

 • godz. 19:00, Królestwo, Katowice, Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1.
 • Zapraszamy na występ stand-up, podczas którego wystąpi Karol Modzelewski z programem "Afryka" - niewiarygodnej opowieści o rajdzie przez ten kontynent, wyświetlaniu polskich kreskówek, handlowaniu z mafią i ucieczkami przed wojskiem a całość poparta zdjęciami, więc będzie multimedialnie. 

14 grudnia

RUDA ŚLĄSKA - "Kto ukradł ducha świąt?" - musical dla dzieci

 • godz. 11:00, MCK Ruda Śląska, ul. Piotra Niedurnego 69.
 • "Kto ukradł ducha świąt?" - Kryminalna komedia dla całych rodzin, pełna abstrakcyjnych postaci, nieoczywistych zwrotów akcji i dobrego humoru. Magiczna policja postara się poszukać odpowiedzi na tytułowe pytanie. Czy uda im się odnaleźć sprawcę całego zamieszania? To piąty musical Stowarzyszenia "MusicALL".

KATOWICE - Spektakl "Dziewczynka z zapałkami  "

 • godz. 18:00, Miejski Dom Kultury "Szopienice - Giszowiec", ul Gen. J. Hallera 28.
 • Jedna z najbardziej poruszających baśni Hansa Christiana Andersena przedstawiona w niezwykłej, zimowej oprawie. Każdy na pewno zna tą piękną baśń, ale nasz zespół artystów przedstawi spektakl w nowej, niespotykanej formie, która potrafi oczarować każdego widza. W trakcie spektaklu widzów odwiedziąŚ Święty Mikołaj! Przepowiadamy też opady śniegu. Spadające na scenę białe płatki oczarują każdego widza - niektórzy twierdzą, że czują nawet lekki powiew zimowego powietrza.

CHORZÓW - JAZZ IS COMING TO TOWN

 • godz. 19:30, Teatr Rozrywki, ul. M. Konopnickiej 1
 • JAZZ IS COMING TO TOWN to tytuł kolejnego koncertu Big Bandu Śląskiego. Za tą nazwą kryją się kompozycje nierozerwalnie związane z czasem świąt Bożego Narodzenia. Orkiestra zaprezentuje selekcję najbardziej popularnych świątecznych utworów, utrzymanych w jazzowej pulsacji i zaaranżowanych specjalnie na skład Big Bandu. Autorami aranżacji są min. Rich DeRosa, Bob Curnow czy Gordon Goodwin.

15 grudnia

KATOWICE - Włodzimierz Nahorny „Jego portret” / Koncert z okazji jubileuszu 80. urodzin Włodzimierza Nahornego

 • godz. 19:30, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, plac Wojciecha Kilara 1.
 • Koncert „JEGO PORTRET” to uhonorowanie dorobku artystycznego Włodzimierza Nahornego, jednego z najwybitniejszych polskich muzyków i kompozytorów. To hołd złożony przez wybitnych twórców i muzyków dla nestora polskiej sceny muzycznej z okazji jego 80. urodzin. 

SOSNOWIEC - Miejskie Kolędowanie z Jackiem Cyganem i Elżbietą Zapendowską w Jury

 • godz. 18:00, MDK "Kazimierz", Sosnowiec, ul. Główna 19.
 • Miejskie Kolędowanie powraca! 15 grudnia bawimy się w MDK Kazimierz. Początek godz. 18.00. Podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka charytatywna – cegiełka dla Kasi, której pobyt w zakładzie opiekuńczo-leczniczym to koszt ok. 3 tys. zł. miesięcznie.

ZABRZE - Teatr Piasku Tetiany Galitsyny - „Świąteczny Koncert Kolęd"

 • godz. 19:00, Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, ul.3 Maja 91a
 • Teatr Piasku Tetiany Galitsyny przedstawia „Świąteczny Koncert Kolęd”, czyli artystyczne widowisko sztuk wizualnych, połączone z magicznym wykonaniem kolęd na harfie, innych instrumentach muzycznych i śpiewaniem!


Więcej imprez znajduje się w naszym kalendarzu imprez - Kalendarz imprez - Silesia.info.pl.

Komentarze (18)    dodaj »

 • Hanys

  "Imprezy na Śląsku", a w programie Sosnowiec i Będzin. Nauczcie się wreszcie gorole, że te dwa miasta to Zaglebie Dąbrowskie, czyli Małopolska. Ok. 54% woj. śląskiego to nie Śląsk, np. Częstochowa, Sławków czy Żywiec. Tak żeście nas podzielili, że już sami straciliście rozeznanie w terenie i pajacujecie.

 • Ara

  Obecnie panujący to mistrz populizmu. Z deficytem kompetencji.

 • mieszkaniec

  BRAWO PREZYDENT BEGER !!! świony są z tobą !!!

 • mati44

  KIEDY RODZINA KOSTEMPSKICH ODDA MIESZKAŃCOM UKRADZIONE PIENIĄDZE ??

 • Andy

  A ile Ci ukradł?

 • Zachwycony Magdalena

  Magdzie jak zawsze potrafi błysnąć no a taka strefa chillauto to już powala z nóg Takie to cul i jak brzmi Każdy Swietochlowiczanin rzuci się biegiem do parku bo jak nie wpaść do strefy chillautu

 • BQl

  Dajcie du jakiegoś tłumacza ;)

 • Hanysek

  Ucz się ukraińskiego :-)

 • lipiniorz

  SUPER PREZYDENT , WCZORAJ NA BASENIE PILKARZE RUCHU BYLI GADZETY BALONY WUSZCIK SUPER , ZA TEGO DELFINA INO GORNIK BYL ZABOL OSZUKANCZYK JAK NOWAK CZY TEN RUDY LIS TUSK STARA KOMUNA TRZYMA SIE MOCNO Z SB

 • balbina

  Lipiniorz Ty lepi idź do roboty bo na kolejne dziecko trzeba czekać 9 miesięcy. Nie przyzpieszysz. A z tymi nogami to tyz prawdą.

 • Ja

  Zbadej się szłapy bo gowy już nie uleczysz

 • Powrót króla

  W Świętochłowicach dalej nic, tak już zostanie do końca kadencji uzurpatora.

 • hahaha

  Mosz śniadanie na Skałce xD Abo jarmark. :P

 • PAMIĘTAMY!

  U nas będąc wykopki... za 2.5r.!

 • Memory

  Wykopki już były wykopano delfina za jego pychę i butę Pycha zawsze kroczy tuż przed upadkiem

 • Rolnik

  Bedzie i kolejna edycja Wykopki ver. 2.0

 • PAMIĘTAMY!

  :D:D:D

 • zefel

  Święta prawda, a przed ruiną wyniosłość. Upadek i ruina 2023.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również