Wiadomości z Świętochłowic

Jasełka w Gimnazjum nr 5

  • Dodano: 2016-12-29 09:00

Jest taki jeden dzień w roku wyczekiwany przez długie, jesienne tygodnie. Dzień cichy, spokojny, pełen miłości. Dzień zadumy nad minionym rokiem, a zarazem zapowiedź radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Staramy się w trym dniu być z najbliższymi - rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

Dla społeczności szkolnej Gimnazjum nr 5 to także czas przygotowań do świąt. Choinki, świąteczne dekoracje, wigilijne spotkania klasowe i wspólne, szkolne JASEŁKA.

22 grudnia  w CKŚ spotkali się uczniowie, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście  oraz mieszkańcy Zgody. W świąteczną atmosferę wprowadziły nas kolędy w wykonaniu naszego absolwenta i zespołu " "Storm of Destiny"  .

Uczennice naszej szkoły, laureatki  konkursu anglojęzycznych kolęd, zaśpiewały najpiękniejszą i najsławniejszą kolędę "Cicha noc". To ta pieśń o Świętej Rodzinie, Dzieciątku i Pannie uśmiechniętej wprowadziła nas do Betlejem, w którym narodził się Jezus.

Na scenie pojawił się Anioł zwiastujący Pannie Maryi, Józef - początkowo zatroskany gdy mieszkańcy Betlejem nie udzielili im schronienia, a później przygotowujący żłobek dla narodzonego Jezusa, Pasterze oddający pokłon Panu, zaskoczony zaistniałą sytuacją Herod oraz przybyli ze wschodu Trzej Mędrcy,  pragnący pokłonić się Dzieciątku. Nie trzeba było słów, wystarczyła tylko muzyka, a obrazy same niosły swoje przesłanie. Pięknie wczuli się w atmosferę sprzed dwóch tysięcy lat nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy  umiejętnie odtworzyli powierzone im role. Wspólne kolędowanie zakończyło to uroczyste spotkanie świąteczne.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.