Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Jednak to Mostostal Zabrze wykona modernizację stadionu

 • Dodano: 2017-09-13 14:30, aktualizacja: 2017-09-14 13:33

Jednak Mostostal Zabrze, a nie konsorcjum trzech firm wykona przebudowę stadionu żużlowego w Piaśnikach. Jest nowe zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty.

9 września świętochłowicki magistrat opublikował ponowne zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty na wykonawcę I etapu modernizacji stadionu żużlowego im. Pawła Waloszka w Piaśnikach. Z dokumentu dowiadujemy się, że oferta wytypowanego wcześniej konsorcjum trzech firm - MZUM.PL S.A., Wodpol sp. z o.o. oraz S-Print 2 sp. z o.o - została odrzucona. Podobnie stało się z ofertą konsorcjum firm Erbud i Tamex. Czwarte przedsiębiorstwo, katowicki Dombud, zdobył łącznie 95,13 punktów, przegrywając z Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego, które zebrało 96,38 punktów. To właśnie ta ostatnia firma przeprowadzi I etap modernizacji stadionu.

Przypomnijmy, postępowanie przetargowe na przebudowę rozpoczęło się w maju. Koperty z ofertami otwarto 26 czerwca. Tego samego dnia ogłoszono, że na zadanie pn. "Przebudowa stadionu żużlowego wraz z zapleczem i infrastrukturą towarzyszącą na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” w Świętochłowicach ul. Bytomska 40 oraz przebudowę i termomodernizacja budynku siedziby Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” - etap I przebudowy" miasto chce przeznaczyć 28,6 mln zł. Konsorcjum trzech firm jako jedyne spełniało finansowe oczekiwania gminy - ich oferta opiewała na 26,87 mln zł brutto.

Podpisanie umowy z konsorcjum zaplanowano na 22 sierpnia. Zostało jednak odwołane.

Powodem jest konieczność przeprowadzenia dodatkowych procedur związanych z przetargiem - poinformował wówczas świętochłowicki magistrat

Sfinalizowanie umowy miało się opóźnić o najwyżej dwa tygodnie.

Wnioski online w jednym miejscu Pobierz

Dlaczego konsorpcjum MZUM.PL S.A., Wodpol sp. z o.o. oraz S-Print 2 sp. z o.o zostało wykluczone z przetargu? Poprosiliśmy świętochłowicki magistrat o komentarz w tej sprawie. Z protokołu otwarcia ofert jasno wynika, że konsorcjum wyceniło prace na około 10 mln zł mniej, niż pozostałe firmy. Wycena całości prac budowlanych Mostostalu Zabrze wynosi około 39 mln zł.

Planowana modernizacja

Najważniejsze założenia modernizacji stadionu przedstawiono w lipcu 2016 roku. Prezydent Dawid Kostempski zapowiedział, że ze względu na stan techniczny zburzona zostanie część trybuny wschodniej. W jej miejscu pojawi się park maszyn z dwoma budynkami (dla gości i gospodarzy) oraz kładka, z której będzie można podglądać pracę drużyn. Fundamenty pozostałych trybun będą wzmocnione. W planie jest też poszerzenie toru żużlowego i zmiana jego struktury. Pojawi się profesjonalne oświetlenie. Gruntowny remont czeka również budynek administracji. Infrastruktura ma zostać dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wzniesiony pod koniec lat 70. w czynie społecznym obiekt ma zachować dawny charakter.

Najnowsze informacje z Świętochłowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (14)    dodaj komentarz »

 • kibic żużla

  Ludzie nie wierzcie w to iż kiedykolwiek ten stadion będzie zmodernizowany !!!! . Jak słyszałem to w lipcu już miały być tam "buldożery"- do dziś nie ma nikogo . W 2018 roku zapomną o Skałce i żużlu no i o nas kibiców żużla !!!!!

 • leopold

  Jak wynika z aktualności to aktualnie nikt nie będzie niczego remontował!!!Jedni wykluczeni ,a inni za drodzy!!!Ale szacun dla władzy która krwawym potem się zalewa dla dobra miejscowej hołoty!!!I będzie tak czynić dalej!!!

 • jo

  Lubię "wysokiej klasy" dziennikarstwo tego portalu. "Poprosiliśmy magistrat o wyjaśnienia..." i co dalej? Ano nic!

 • Blady

  I tak to mostostal spartaczy wykonanie a wisi na cienkiej nitecce.Dali wiele przykładów nieudolności.

 • Magda

  Lepiej Mostostal niż s-sport który jest kombinatorem !

 • Jo

  Ja i to jest blank całkowito prowda

 • Lord

  Ciekaw jestem skąd się weźmie te 10 mln więcej. Powtórka z Śląskiego?

 • Ogon

  Pan zapłaci, pani...

 • mieszkaniec

  I to dla kilku pajaców co łamią karki na motorach a my dalej mamy mieszkać w slamsach ?Odwołać tego zapyziałego prezydenta

 • Dj

  Pajac to ty

 • Abc

  Odwołać i to jak najszybciej, a następnie cala resztę .

 • Corny

  Masz ty człowieku mózg ?

 • jo

  Czyli jednak Mostostal

 • Tiruriru

  Czegoś tu nie kapuję to firma która chciała dziesięć baniek mniej została odrzucona?A wygrał Mostostal który chciał więcej! To tam do was powinno już jechać CBŚ ! Cza było kombinatorów z MPGL-u zapytać oni znają firmy swych kolesi to by jeszcze więcej chcieli,a nie jakiś Mostostal !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.