Wiadomości z Świętochłowic

Kilka języków w 24 godziny - czyli XIII Maraton Języków Obcych w "Don Bosko"

  • Dodano: 2017-04-01 08:00, aktualizacja: 2017-04-01 23:17

Hiszpański, angielski, serbski, włoski, niemiecki, słoweński, szwedzki a nawet japoński – wszystkie te języki zagościły na XIII Maratonie Języków Obcych, organizowanym przez Salezjański Zespół Szkół Publicznych „Don Bosko”. Ale czy to oznacza, że uczniowie siedzieli w ławkach i wkuwali deklinacje czy koniugacje?

Bynajmniej! Były warsztaty beatboxu, spotkanie z sędzią i zawodnikiem rugby na wózkach, rozmowy z native speakerami i dyskusje o historii. Przez 24 godziny uczniowie nie mieli czasu na nudę, a przerwy wykorzystywali bardzo konkretnie – ot, na przykład żeby spałaszować kawałek pizzy albo poćwiczyć to, czego przed chwilą się nauczyli. Chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu było ponad 50 osób, natomiast miejsc – jedynie 30. Selekcja była niestety konieczna ze względów technicznych i lokalowych.

Można zadawać sobie pytanie – po co taki maraton? Przecież nikt się jeszcze języka w kilka godzin nie nauczył, a tym bardziej kilku języków. Z tym pytaniem zwróciliśmy się do jednej z organizatorek maratonu, pani Aleksandry Łopatkiewicz, nauczycielki języka angielskiego ze szkoły „Don Bosko”:

Promujemy ideę wielokulturowości, ideę wielojęzyczności, staramy się wychowywać naszych uczniów na osoby otwarte i tolerancyjne. Myślę, że taki maraton właśnie temu służy.

Uczniom z "Don Bosko" gratulujemy wytrałości i sił, no i życzymy spokojnej soboty, żeby z tym bagażem wiedzy mogli spokojnie się przespać.  

Zapraszamy również do obejrzenia wideo:

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również