Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Kolejny przetarg na modernizację stadionu. Kto przesłał oferty?

 • Dodano: 2017-11-15 18:45

W drugim przetargu na modernizację stadionu w Piaśnikach wzięły udział trzy podmioty. Oferta każdego jest wyższa niż kwota zaplanowana przez miasto. Tym razem o co najmniej cztery miliony złotych.

Oferty firm miasto poznało 10 listopada. Wszystkie trzy podmioty występowały już w pierwszym, unieważnionym przetargu. To:

 • konsorcjum Przedsiębiorstwa Miejskiego MZUM PL sp. z o.o.oraz firmy WODPOL sp.z o.o. (tym razem bez S-Print 2 sp. z o.o.), które wyceniło prace na 32,9 mln zł brutto
 • Przedsiębiorstwo Budowlane Dombud z ofertą  w wysokości 38,6 mln zł brutto oraz
 • Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo z wyceną równą 36,6 ml zł brutto.

Dodajmy, że miasto zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania 28,6 mln zł brutto.

Którą ofertę miasto uzna za najkorzystniejszą? Najprawdopodobniej najniższą (cena stanowi 60 proc. wagi oceny), czyli propozycję konsorcjum, która wciąż jest jednak za wysoka o ponad cztery miliony złotych. To powód do unieważnienia przetargu, chyba że miasto znalazłoby w budżecie dodatkowe środki. Czy tak się stanie, okaże się wkrótce.

Przypomnijmy, w ramach pierwszego przetargu za najkorzystniejszą uznano najpierw ofertę konsorcjum trzech firm - MZUM.PL S.A., Wodpol sp. z o.o. oraz S-Print 2 sp. z o.o. Wycenili oni swoje prace na około 10 mln zł mniej, niż pozostałe firmy, jednak ostatecznie, jak tłumaczył Bartosz Karcz, I zastępca prezydenta miasta, nie potwierdziło chęci wykonania zadania pn.: „Przebudowa stadionu żużlowego wraz z zapleczem i infrastrukturą towarzyszącą na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” w Świętochłowicach ul. Bytomska 40 (dalej w skrócie OSiR „Skałka”) oraz przebudowa i termomodernizacja budynku siedziby OSiR „Skałka” – etap I przebudowy”. W tej sytuacji ogłoszono zawiadomienie o ponownym wyborze najkorzystniejszej oferty. Była to jednak tylko formalność, bowiem wycena Mostostalu Zabrze znacznie przekraczała możliwości finansowe miasta. Magistrat unieważnił więc całe postępowanie.

Planowana modernizacja

Najważniejsze założenia modernizacji stadionu przedstawiono w lipcu 2016 roku. Prezydent Dawid Kostempski zapowiedział, że ze względu na stan techniczny zburzona zostanie część trybuny wschodniej. W jej miejscu pojawi się park maszyn z dwoma budynkami (dla gości i gospodarzy) oraz kładka, z której będzie można podglądać pracę zespołów. Fundamenty pozostałych trybun będą wzmocnione. W planie jest też poszerzenie toru żużlowego i zmiana jego struktury. Pojawi się profesjonalne oświetlenie. Gruntowny remont czeka również budynek administracji. Infrastruktura ma zostać dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zobacz także

Komentarze (23)    dodaj komentarz »

 • eagle

  źle się dzieje z tym żużlem jak już odchodzą dotychczasowi sponsorzy, o co rozgrywka? wiadomo, o wpływy

 • Edek

  no i co Panie Widera gdzie teraz bedzie sie pan lansowal z wladzami u boku i komu jeszcze ma pan nadzieje zamydlic oczka? Idz Pan do tej Wandy Krakow robic ich w balona i juz tu nie wracaj.

 • kibic

  Panie Widera przedstaw pan publicznie jak nie macie nic do ukrycia finanse.Wpływy z biletów, reklam, sponsorów, miasta itp.Przedstawić wydatki, czy wśród tych wydatków są rozliczenia pomiędzy firmami działaczy ?

 • Mariola

  o których firmach piszesz? To ciekawe pytanie trzeba przyznać

 • Świon

  Dziękujemy Ci prezydencie że robisz z nas mieszkańców i kibiców żużla IDIOTÓW- widać co Ty myślisz o mieszkańcach Świętochłowic !!!!!. W połowie roku powiedziano że to ostatnie zawody przed modernizacją , a tu się okazuje że dopiero jeden , drugi (i nie wiadomo ile jeszcze)przetarg- a do remontu jeszcze bardzo daleka droga ( a może wcale) . Będziemy pamiętać !!!!!!

 • wkurzona

  nie bedzie napewno stadionu bo swiony nie maja kasy na wyplaty dla ludzi a co dopiero na stadion i po co panie prezydencie taka fura kupiona jak pan startuje na przewod.po nie szkoda bylo kasy

 • wojtek

  Skąd masz takie informacje że nie ma na wypłaty dla ludzi? Jak sie powiedziało A to trzeba powiedzieć i B inaczej mogą być konsekwencje

 • Manolo

  Nasz prezydent to teraz celebryta:) do wladz platformy startuje, poparcie zdobywa , podpisy zbiera ze spotkan z poslem Budką... tylko zauwazyliscie ze na widowni byli tylko pracownicy jednostek podleglych prezydentowi, druzyna dyrektorow i znajomi...no bo jakby tak przypadkowy mieszkaniec zadal niewygodne pytanie to by bylo...dosc juz tego wynocha stad !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • kibic

  Ci pseudo działacze żużla to pajace, fotki wiele mówią ręce w kieszeni a kibice łopaty,wiadra itp

 • Lewandowski

  Wiecie co jest najgorsze i najsmutniejsze? że to mała grupka tzw "zapalańców" kibiców jest winna całemu zamieszkaniu z żużlem w mieście. Po prostu wyczuli że mogą na nim wypłynąć i wypłynęli. Pani Kulik pierwsza. Reszta kibiców to mięso wyborcze. Sory ale tak to właśnie jest. Widera tu nigdy żużla nie zrobi.

 • Mariola

  Moja oma na brak kasy, kiedy coś chciałech godała, "z[...]y monki, jak piniondzow niy ma". Moi Poprzednicy hejtowali nieporadność świętochłowickiej władzy w temacie stadion i jego remont, a jak myślę że nikt z przebrzydzających nie kiwnął palcem by miastu przybyło kasy. Wymądrzać się i narzekać potrafią wszyscy, bo przecież Polacy znajomość na wszystkim wysysają z mlekiem matki i jako tacy na wszystkim się znają i wiedzą najlepiej. Tylko jakoś tak się składa że prezydentem zostaje tylko jedna osoba a nie dziesięć, sto, czy tysiąc ludzi którzy pełnili by tę funkcję o wiele sprawniej. Dajcie sobie na luz i przestańcie obrażać tych co coś dla was robią, bo to dopiero jest bardzo wkur...jące.

 • perełka

  Mariola ile premi dostalas od magistratu za ten glupi wpis??? Miasto nie chce pomocy od lokalnej przedsiebiorczosci woli sprowadzac firmy z innych miast od znajomych ale zapominacie o tym ze te firmy zarejestrowane w innych miastach tam do miejskiej kasy placa podatki od zyskow a zarabiaja w Świetochlowicach. Taka jest prawda

 • oskar

  Skoro: "z[...]y monki, jak piniondzow niy ma" - to z czego ty chcesz człowieku ten żużel zrobić? Zastanów sie zanim coś napiszesz, boś taki sam mondry jak tyn co go wspominosz.

 • antyPO

  Sporo racji w tym co piszesz, ale dwie drobne uwagi. Po pierwsze primo:-) mam podejrzenie graniczące z pewnością, że Komentarzy to mieszkańcy Świętochłowic, którzy płacą podatki "na miejscu", więc dorzucają się do wspólnej, publicznej "kasy". Czego, zdaje się, nie można powiedzieć o "Władzach". Po drugie primo:-) problem w tym, że jak popatrzysz na stosunek kosztów do efektów to może wyjść,że "Ci", którzy "coś" dla nas robią, robią "coś" głównie dla siebie. Vide: jeden z najlepiej zarabiających wiceprezydentów w kraju, najdroższe auto służbowe na Śląsku. itp. No chyba, że "prasa" kłamie i bezpodstawnie oczernia te "nasze" świętochłowickie "Judymy" i "Siłaczki" :-)

 • Macgyver

  Każdy kto ma olej w głowie wie ile taka impreza kosztuje! Więc pokażcie mi tego sponsora który to sfinalizuje i na jak długo.Może w przyszłości kiedyś tam ale na chwilę obecną to nic z tego i taka jest prawda! Narobił wam delfin bałaganu w głowach tym żużlem i tyle. Wszystko tylko po to byście jak te pokorne owieczki oddali na niego głos w wyborach. Ogarnijcie się ludzie bo już najwyższy czas na to.

 • Mike

  To jakaś masakra z tym stadionem. A ten Widera co nigdzie jeszcze nie osiągnął sukcesu jest tego dowodem. Liczy się tylko wąska grupa działaczy.

 • Obserwator

  Idźcie sobie dalej układać kolorowe karteczki na spędach prezydenta, układajcie się dalej a co tam. Kawusia, fotka do gazety i się kręci, kto wie może coś skapnie ze skarbca dla wazeliniarzy.

 • Speed

  Zmowy ciąg dalszy, w co gra grupka biznesmenów od żużla ?Otwórzcie oczy Kibice, na co wy czekacie ..............

 • Mizantrop

  Zrownac z ziemia i.....i co?Jak to co kolejne getto dla bogatych mysle ze glupi....chętnych nie zabraknie ci co uciekaja z sudeckiej doliny na kolejny gniot to na miejscu stadionu mieli by jak znalazl

 • mieszkaniec

  mnie również doszły już słuchy,że stadionu nie będzie,a cała szopka z przetargami i otoczka wokół tego jest tylko na potrzeby nadziei mieszkańców i kibiców żużla

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.