Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Lodowisko na Mikołaja? Jeśli pogoda pozwoli

  • Dodano: 2017-11-20 12:00

Trwają prace przy budowie sztucznego lodowiska na terenie OSiR "Skałka". Pogoda nie sprzyja otwarciu obiektu, które wstępnie zaplanowano na 6 grudnia.

6 grudnia pod OSiR "Skałka" zaplanowano imprezę mikołajkową połączoną z otwarciem sztucznego lodowiska. Niestety, wciąż dodatnie temperatury stawiają uruchomienie obiektu pod znakiem zapytania.

Patrząc na prognozę pogody, obawiamy się, że otwarcie lodowiska 6 grudnia będzie niemożliwe. Minusowe temperatury muszą panować przynajmniej przez kilka dni, najlepiej co najmniej - 10 st. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość - mówi Damian Kuchta, kierownik działu Sportu, Rekreacji i Imprez OSiR Skałka

Piasek, który przywieziono pod budynek administracji Ośrodka, posłuży wyrównaniu terenu pod taflę lodowiska. Na podbudowie zostanie następnie wyłożona folia, a na niej cała infrastruktura, mogąca utrzymać optymalną temperaturę lodu. Obok pojawi się najprawdopodobniej wypożyczalnia łyżew.

Bez względu na pogodę i możliwość otwarcia lodowiska, zapraszamy na popołudniową imprezę mikołajkową,  zaczyniemy około godz. 17.00. Mamy nadzieję, że do tego czasu pojawi się śnieg. Dla dzieci przygotowaliśmy gry i zabawy. Nie zabraknie też Mikołaja z workiem prezentów - zachęca Damian Kuchta

#rozkład#

Rok temu na lodowisku przy Bytomskiej 40 w Piaśnikach można było ślizgać się codziennie - w tygodniu od godz. 14.00, a w weekendy od 10.00. Tafla była czynna nawet do godz. 20.00.

Aktualny kalendarz wydarzeń i imprez w mieście znajdziecie tutaj.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Miszkaniec

    Piasek leży od wiosny a lodowisko jeszcze nie jest ustawione tak było jeszcze w dniu 23.11Przy temperaturze -10 nie potrzeba sztucznego lodowiska woda sama zamarza

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.