Wiadomości z Świętochłowic

Mundurowi ostrzegali, uczyli i radzili w ramach akcji "Bezpieczne Ferie"

  • Dodano: 2020-01-16 08:15, aktualizacja: 2020-01-15 09:43

Czas zimowych ferii to idealny moment do aktywnego zimowego wypoczynku. Mundurowi świętochłowickiego garnizonu odwiedzili przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych, aby uświadomić ich o najpoważniejszych zagrożeniach podczas zimowego wypoczynku.

Spotkania te były też idealnym momentem, aby przypomnieć najmłodszym o zasadach obowiązujących na stokach narciarskich w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Profilaktyk społeczny, dzielnicowi oraz funkcjonariusze Ruchu Drogowego przeprowadzili cykl spotkań z przedszkolakami i uczniami świętochłowickich szkół podstawowych, w ramach działań „Bezpieczne ferie”. Pierwsze spotkania miały już miejsce w trakcie trwania roku szkolnego-tuż przed rozpoczęciem się długo oczekiwanych ferii zimowych. W trakcie spotkań zostały przypomniane zasady bezpiecznego wypoczynku, przestrzegano przed wchodzeniem na lód, przed zjeżdżaniem na sankach w nieodpowiednich miejscach, a także o ostrożności podczas zabaw ze śnieżkami, dzieciom została również przekazana wiedza jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. Policjanci z drogówki zwrócili szczególną uwagę, aby nie zapominać o noszeniu elementów odblaskowych. W trakcie zimowych ferii pamiętano również o dzieciach  i młodzieży uczestniczących w półkoloniach, z którymi aktywnie włączono  się w akcję. Prelekcje były idealnym momentem, aby przypomnieć wszystkim, wyjeżdżającym dzieciom do miejscowości, które posiadają oznaczone trasy do zjazdu czy też biegu narciarskiego o zasadach, jakie obowiązują  na stokach narciarskich-w związku z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Wszystkim wręczono kieszonkowy Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Nie zapomniano również o najmłodszych, którzy czas zimowych ferii spędzą w domach, porozmawiano z nimi o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać w miejscu zamieszkania. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przysłuchiwali się stróżom prawa, a także zadawali liczne pytania. Mamy nadzieję, że spotkania te będą miały wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci. Prelekcje pod kątem „Bezpiecznych ferii”, będą prowadzone do zakończenia ferii zimowych w Świętochłowicach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.