Wiadomości z Świętochłowic

Mundurowi zawsze znajdą okazję, by promować bezpieczeństwo

  • Dodano: 2020-09-07 08:00, aktualizacja: 2020-09-07 07:21

Choć wakacje dobiegły końca i mamy już wrzesień, to ciepła aura wciąż zachęca do wypoczynku nad wodą czy w górach.

Mundurowi nie tracą więc czujności i w dalszym ciągu promują bezpieczeństwo w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”. I tak tez było w zeszły poniedziałek, gdy świętochłowicka policjantka wykorzystała okazję, by rozmawiać o bezpiecznym wypoczynku w świętochłowickim centrum kultury śląskiej podczas Finału Turnieju Fifa.

Pomimo tego, że wakacje się skończyły, ciepła aura we wrześniu zachęca choćby do weekendowego wypoczynku np. w górach oraz do rekreacji w wodzie i nad wodą. Dlatego świętochłowiccy mundurowi nie tracą czujności i korzystają z każdej okazji, by przypominać najmłodszym mieszkańcom miasta o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Jeszcze w ostatnim dniu wakacji świętochłowicka policyjna profilaktyk w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” pojawiła się na zorganizowanym w Centrum Kultury Śląskiej Finale Turnieju Fifa. Świętochłowicka policjantka przy specjalnie przygotowanej strefie relaksu rozmawiała z uczestnikami wydarzenia o bezpiecznym wypoczynku również w okresie powakacyjnym. Mundurowa uczyła i radziła, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i korzystać z jej uroków, unikając potencjalnych zagrożeń. Policjantka przypomniała, że kąpiele są dozwolone tylko w miejscach strzeżonych i pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody w miejscach zabronionych. Dzieci przysłuchiwały się cennym radą i wskazówkom, jak zachować się w niebezpiecznych dla nich sytuacjach, jak ich unikać oraz gdzie szukać pomocy. Wydarzenie było także okazją do przypomnienia o zagrożeniach, jakie niesie za sobą zażywanie substancji odurzających. Zainteresowani mogli zobaczyć, jak zmienia się postrzeganie świata, poprzez specjalne alko i narko gogle, które imitują stan po użyciu alkoholu oraz narkotyków.

Dla osób niegrających organizatorzy przygotowali wiele inne atrakcje w tym słodki poczęstunek, twórczość na koszulkach, konkursy.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Mam wrażenie, że mundurowi zawsze znajdą okazję by robić wszystko, tylko nie to do czego zostali powołani... akcje PR, promowanie bezpieczeństwa ok, ale warto byłoby też trochę czasem popracować. Niestety,, na ulicy ciężko spotkać mundurowych. W nocy to graniczy z cudem.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.