Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Na spacerze z Panem Policjantem

  • Dodano: 2017-10-12 08:15, aktualizacja: 2017-10-12 07:51

Przedszkolaki odwiedziły wczoraj świętochłowickich policjantów. Podczas spotkania policyjny profilaktyk mł.asp. Tomasz Kaczmarczyk wraz ze swoim kolegą z ruchu drogowego asp. Adamem Sadurą przypomnieli maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a następnie w myśl zeszłorocznej Kampanii „Daj znak i bezpiecznie przejdź przez jezdnię” ćwiczyli z przedszkolakami bezpieczny sposób przechodzenia przez jezdnię.

W dniu wczorajszym Komendę Miejską Policji w Świętochłowicach odwiedzili mali goście z przedszkola „Pingwinki”. Podczas spotkania policjant ruchu drogowego przypomniał maluchom podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z poruszaniem się po drodze, a także przypomniał wszystkim o promowanej w zeszłym roku kampanii „Daj znak i bezpiecznie przejdź przez jezdnię”. Po prelekcji asp. Adam Sadura poszedł z przedszkolakami na spacer i razem z nimi ćwiczył gest uniesienia ręki podczas przechodzenia przez pasy. Na każdego malucha czekał również mały upominek, policyjny balonik oraz odblask, który maluchy przykleją sobie na przedszkolne plecaki. Przed ćwiczeniem policyjny profilaktyk przypomniał wszystkim, o tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak wielki wpływ mają one na bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego. Tradycją tego rodzaju odwiedzin się pokaz radiowozu i policyjnego sprzętu.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/60/60-451014.mp4

Najnowsze informacje z Świętochłowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • pan

    Każdy kocha Pana policjanta

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.