Wiadomości z Świętochłowic

"Niebezpieczna kąpiel"

  • Dodano: 2017-08-16 07:45, aktualizacja: 2017-08-16 07:52

W ramach przypominania o bezpieczeństwie nad wodą podczas wakacyjnego wypoczynku policjanci Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie oraz Strażnicy Miejscy we współpracy z Fundacją ANIKAR, przygotowali krótki film przestrzegający przed kąpielą na tzw. dzikich kąpieliskach.

Film skierowany do dzieci i młodzieży na pewno przemówi także do rozsądku dorosłych, którzy powinni wybierać do odpoczynku tylko plaże strzeżone przez ratowników WOPR.

Po raz kolejny Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie oraz Straż Miejska m.st. Warszawy przygotowali film profilaktyczno - edukacyjny z zakresu bezpieczeństwa nad wodą. Pierwszy film dotyczył wypoczynku zimowego i zagrożeń, jakie niesie ze sobą wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne.

Na okres wakacyjny krótki film ma przypominać, że kąpiel w miejscach niestrzeżonych jest szczególnie niebezpieczna. W filmie została również ujęta procedura wzywania pomocy z użyciem numeru alarmowego 112 oraz prawidłowe udzielenie pomocy osobie tonącej przez przypadkową osobę. Jest to istotny element, gdyż nierozważne, podyktowane impulsem udzielanie pomocy w wodzie może skończy się tragicznie także dla osoby ratującej.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/1/1-247232.mp4

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.