Wiadomości z Świętochłowic

Nielegalna przejażdżka skuterem. 22-latek wpadł w ręce świętochłowickich mundurowych

  • Dodano: 2021-08-23 08:15, aktualizacja: 2021-08-23 06:24

W ręce świętochłowickich policjantów wpadł 22-latek. Chłopak podróżował skuterem po ulicach Świętochłowic, nie mając prawa jazdy. Prawdopodobnie prowadził też jednoślad pod wpływem środków odurzających. Jeżeli to przypuszczenie się potwierdzi, oprócz wykroczenia odpowie on również za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków.


W środę przed północą w ręce policjantów z patrolówki wpadł kierujący motorowerem

Mężczyzna nerwowo rozglądał się za jadącym radiowozem. Stróże prawa postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Jak się okazało, 22-latek podróżował jednośladem, nie mając prawa jazdy. Świętochłowiczanin nie był pod wpływem alkoholu, jednak w trakcie czynności mundurowych był on wyraźnie pobudzony i zdenerwowany. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenie policjantów. Postanowili przebadać go na zawartość środków psychoaktywnych. Wstępne badanie wykazało w jego ślinie obecność środków zabronionych. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł kierować jednośladem po użyciu narkotyków, pobrano mu krew do dalszych badań. Jeżeli te przypuszczenia się potwierdzą, czekają go zarzuty karne dotyczące prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Postępowanie w sprawie prowadzi świętochłowicka komenda.

Przypominamy!

Jazda pod wpływem substancji psychoaktywnych jest zagrożona taką samą karą, co jazda pod wpływem alkoholu i jest równie niebezpieczna. Osoby, które decydują się usiąść za kierownicę po zażyciu narkotyków bądź innych substancji odurzających, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami m.in. wysoką grzywną, utratą prawa jazdy, a nawet karą pozbawienia wolności.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.