Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Nowe bezpłatne usługi szpitala

  • Dodano: 2012-10-16 13:30, aktualizacja: 2017-10-05 13:28

Z myślą o kobietach w świętochłowickim szpitalu rozpoczęło działalność Centrum Uroginekologii, w którym przy użyciu nowoczesnego sprzętu leczone jest nietrzymanie moczu, oprócz tego na oddziale ginekologii i położnictwa realizowany jest też bezpłatny program diagnostyki niepłodności.

 
 
Wiele kobiet boryka się z niezwykle intymnym i trudnym problemem związanym z nietrzymaniem moczu. Może się on objawiać w różny sposób. Wspólne jest jednak poczucie bezradności oraz utrata poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie.
 
Wg przeprowadzonych anonimowych ankiet około 40% kobiet po piędziesiątce cierpi na którąś z form nietrzymania moczu, problem ten dotyka również około 10% trzydziestolatek. – Panie z początku bagatelizują problem, a w miarę narastania objawów choroby próbują, choć z trudem, odnaleźć się w nowej sytuacji, tłumacząc ją wiekiem czy przebytymi porodami. Większość ankietowanych założyło z góry, że nie można w tej sprawie nic zaradzić. A to nieprawda – relacjonuje Arkadiusz Kucharek, ordynator oddziału ginekologii i położnictwa w świętochłowickim szpitalu.
 
W Niemczech, gdzie zaczęto otwarcie rozmawiać o tych problemach, w każdym większym mieście powstały centra trudniące sie uroginekologią, czyli leczeniem obniżenia narządów rodnych, pęcherza i odbytu oraz nietrzymania moczu. Wzrosła również systematycznie liczba kobiet leczących się w tych ośrodkach, choć nadal ich liczba wynosi około 15% spośród kobiet cierpiących na te przypadłości. W Polsce liczba ta jest prawdopodobnie dużo mniejsza. Czas to zmienić tym bardziej, że leczenie tych przypadłości jest możliwe całkowicie bezpłatnie np. w nowopowstałym Centrum Uroginekologii w Świętochłowicach.
 
- Zatrudniamy doświadczonych lekarzy z Polski i Niemiec, którzy dysponują zarówno szeroką wiedzą jak i koniecznym sprzętem. Dzięki odpowiedniej diagnostyce, możemy skutecznie pomóc ponad 90% pacjentek – mówi Dariusz Skłodowski, prezes świętochłowickiego szpitala. Czas oczekiwania na przyjęcie na oddział wynosi ok. dwóch tygodni.
 
Innym projektem realizowanym na oddziale ginekologii i położnictwa jest bezpłatna diagnostyka niepłodności. Podczas kilkudniowego pobytu w szpitalu Panie przechodzą szereg zaawansowanych badań m.in. kontrola hormonu AMH, oznaczenie bakteriologii, diagnostyka USG, za które prywatnie zapłaciłyby nawet kilka tysięcy złotych. - Staram się od dłuższego czasu o drugie dziecko. Dostałam skierowanie do świętochłowickiego szpitala od mojego lekarza prowadzącego. Jestem zadowolona z opieki, badania są bezbolesne i - co ważne - również bezpłatne. W ciągu 5 dni uda się zdiagnozować problem. Warto przełamać "tabu" związane z niepłodnością i tu przyjść - mówi Sabina z Chorzowa, jedna z pacjentek oddziału ginekologii i położnictwa. - Jakiś czas temu poroniłam i odtąd szukałam pomocy. Po wielu wizytach u lekarzy specjalistów trafiłam do kliniki w Krakowie. Stamtąd wysłano mnie do Świętochłowic. Mam porównanie z innymi ośrodkami i opiekę, jaką mnie tu otoczono oceniam na "6" - dodaje Iza, mieszkanka Jaworzna.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • ppp

    To tak wszystko pięknie mozna napisac.W realu to jest bardziej skomplikowane.Nie wiadomo,czy z braku kompetencji lekarzy,czy z niewładu NFZ.A najprawdopodobniej z braku empatii personelu.

  • kojot

    A zatrudniliście lekarzy z prawdziwego zdarzenia czy nadal z łapanki ich macie ? Bo przeważnie jak tam się idzie to są tylko lekarze z zastępstwa ? i Oni nic nie wiedzą !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.