Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Nowy Paryż - pierwsi mieszkańcy dostaną klucze w listopadzie

 • Dodano: 2017-10-20 14:00

I etap budowy osiedla Nowy Paryż w Lipinach dobiega końca. Pierwsi mieszkańcy otrzymają klucze do swoich domów już w listopadzie tego roku.

Budowa osiedla leżącego przy granicy z Rudą Śląska zaczęła sie w sierpniu 2016 roku. Zaprojektowano tu dwa rodzaje nieruchomości: domy wolnostojące oraz budynki w zabudowie bliźniaczej. Każdy dom, w obrębie którego jest tez garaż, jest posadowiony na własnej działce.

Obecnie kończymy I i realizujemy II etap inwestycji Nowy Paryż, gdzie łącznie jest 58 domów. I etap składa się z 32 domów i został cały sprzedany. W II etapie mamy 5 domów wolnostojących oraz 22 domy w zabudowie bliźniaczej. Nowy Paryż to duża inwestycja, podzielona na kilka etapów, a to, co już wybudowaliśmy, to ok 25-30 % całej inwestycji - mówi Emilia Warczyńska z Xenakis Development 

W obecnie realizowanych etapach niemal 80 proc. budynków zostało już sprzedanych. Jak informuje deweloper, procesowana jest cała dokumentacja potrzebna do przekazania domów właścicielom, trwa też wykańczanie i sprzątanie terenu, tak aby pierwsi mieszkańcy otrzymali klucze do swoich domów w listopadzie.

Do osiedla zostaną doprowadzone dwie drogi – jedna z Świętochłowic (budowana obecnie ul. Chrobrego), a druga od strony Goduli w Rudzie Śląskiej. Ulice, które zaplanowano na terenie nowopowstającego osiedla, będą nosić nazwy: Kwiatowa, Przebiśniegów, Krokusów, Stokrotek, Żonkili, Hiacyntów, Tulipanów, Konwalii, Irysów, Piwonii oraz Nasturcji. Radni zadecydowali tak podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej. 

Nowy Paryż to kolejna budowa Xenakis Development w naszym mieście. Wcześniej wybudował m.in. Sudecką Dolinę na przeciwko ZSO nr 2,  jak i Akacjową Dolinę przy ulicy Ślęzan.

Nowy Paryż - pierwsi mieszkańcy dostaną klucze w listopadzie

Pokaż na mapie

Komentarze (18)    dodaj komentarz »

 • coreman

  Czy na tym całym Paryżu developer kupił ziemie od miasta za kase czy to użytkowanie wieczyste? Wie ktoś? A jeśli wieczyste to czy tam, podobnie jak na pozostałych osiedlach czyli Dolina Akacjowa i Dolina Sudecka opłaty za użytkowanie wieczyste będą płacili mieszkańcy czy developer? Czy widzicie w tym pewien knif - mianowicie: developer wygrywa przetarg, a nastepnie dostaje użytkowanie wieczyste, wpłaca sam tylko 1% lub inny ustalony % a cała reszta jest rozłożona na ileś tam lat i najciekawsze - mieszkańcy dostają decyzje z urzędu miasta, że to oni mają to użytkowanie wieczyste płacić. Czy to nie zastanawia nikogo? Oprócz tego płacą jeszcze podatek od nieruchomości. A firma developera zarabia potężne pieniądze na dodatek mając praktycznie monopol. To chyba nie tak powinno być?

 • Bez komentarza

  Ja nie rozumiem tych co płacą naprawde cieżką kase żeby mieszkać w 1/4 takiego domu. Jeden drugiemu zagląda do okna nie mówiąc juz o tej ułamkowej części tzw ogródka. to jest śmiech na sali. Naprawde dziwie się.

 • leonard

  Może ktoś zna rachunek składający się z następujących składników :1. Za ile sprzedano działkę?2. Ile kosztuje budowa drogi?3. Ile kosztuje uzbrojenie zakupionej działki prąd, woda, ścieki i kto za to zapłacił?Konkretnie chodzi o bilans sprzedania nieuzbrojonej działki i i uzbrojenia jej po zakupie na koszt???Ile przypadnie na statystyczny łeb tych nowych mieszkańców i dlaczego starzy tubylcy nie dostana tez takiej dotacji????

 • oko

  Jakaś plotka czy co, ktoś dostaje działkę po wyburzonym przez miasto budynku ?Reprywatyzacja ?

 • ...

  Nie za dużo was ludzie w tym mieście? przeludnienie robi swoje a naród się dalej rozmnaża

 • hehe

  A co konkretnie masz na myśli? Że za mało będzie miejsca dla politykierów z peło? :-)

 • Kiełek

  Z pelo to tacy co nigdzie nie mieszkają aż dzieci że żal że tak bez taty w domu

 • Gosc

  Zobaczcie jak lataja dziury na ul.Szczytowej zamiast zrobic porzadny asfalt .Na to nie ma pieniedzy

 • mieszkanka

  Na drogę dla Xenaksis kaska się znalazła a na remonty mieszkań dla zwykłych mieszkańców brak. Oj kochani radni, którzy głosowaliście za budowa tej drogi będziemy wam to pamiętać przy najbliższych wyborach.

 • ocet

  Rozliczyć tych radnych a prezydenta służby

 • Mika

  Służby zdrowia?

 • mieszkaniec

  Oj ludziska, żebyście wiedzieli kto jest rzeczywistym developerem to .... byście nie uwierzyli hihihi

 • Lol

  Prawdziwy developer to obecny prezydent..

 • Krysia

  Kto ? Jsk sie powiedzialo a trza powiedziec b

 • koleś

  Wiemy i służby wiedzą o wszystkim wiedzą i nie ma że bartek się wybieli

 • Quasimodo

  Te domki to z mieszkania plus? He he e

 • Skin

  Siabada u delfina narada trwa, a gdzie materiał o domkach Fińskich ?!

 • Lidia

  To jest właśnie ciekawe, dzisiaj do miasta przyjeżdża telewizja kręcić materiał o tym, że się chce wyrzucić mieszkańców z zabytkowych domków fińskich i przenieść do ruder na lipiny i tego samego dnia na tym portalu po ustaleniu z urzędem idzie materiał o prywatnym developerze który tylko zaciera ręce na myśl o kolejnym osiedlu i kolejnej wycieczce do chin z prezydentem. Takie cuda ino u nas

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.