Wiadomości z Świętochłowic

Odnowienie relacji z Heiloo

 • Dodano: 2012-10-03 14:45
W dniach 27 i 28 września prezydent Dawid Kostempski gościł z wizytą w Heiloo, holenderskim mieście partnerskim Świętochłowic.
 
 
Podczas spotkań z burmistrzem Hansem Romeynem, radnymi oraz przedstawicielami fundacji "Serce dla Polski" i Stendenband Heiloo – Świętochłowice omówione zostały zasady przyszłej współpracy.  Ma ona dotyczyć przede wszystkim wspólnego pozyskiwania środków unijnych w latach 2014-2020, kontynuacji działań w zakresie wymiany młodzieży oraz utrzymywania kontaktów pomiędzy jednostkami kulturalnymi i sportowymi, a także małą i średnią przedsiębiorczością.
 
Prezydent odwiedził też Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Heiloo oraz spalarnię w pobliskim Alkmaar.
 
Warto dodać, że wrześniowa wizyta miała na celu ożywienie kontaktów naszego samorządu z partnerskim Heiloo. Prezydent Kostempski i burmistrz Romeyn wyrazili przekonanie, że kolejne lata będą czasem owocnej współpracy, która może przynieść obopólne korzyści. Jednocześnie strona polska już wkrótce przekaże do konsultacji nową koncepcję współpracy z holenderskim partnerem.

Komentarze (11)    dodaj »

 • Mieszkaniec

  Prezydent odwiedził też Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Heiloo oraz spalarnię w pobliskim Alkmaar.zapraszam tu:http://www.recykler.info.pl/pozwolenia.htmlTo sporo wyjaśnia.

 • Miś

  Zgadzam sie powinien ja zabierać wszędzie, na sesje rady i zrobić jej dodatkowe stanowisko, z możliwością zabierania głosu, wsparcie jak najbardziej wskazane bo widać że sam nie daje rady

 • TC

  Ludzie myślicie, że gdyby faktycznie było tak jak niektórzy tutaj sugerują udostępniono by takie zdjęcie. Myślę, że pojawienie się z żoną na oficjalnych rozmowach jest jak najbardziej ok bo obecność kobiety zawsze ociepla stosunki. Dlaczego większość oficjalnych wizyt Prezydentów Państw odbywa się w towarzystwie Pierwszych Dam? Może lepiej się czasem zastanowić a nie szczekać jak kundle uwiązane na łańcuchu byle tylko sobie poszczekać bo nie ma nic lepszego do robienia.

 • zniesmaczony

  A czy Ty się zastanowiłeś nad tym co piszesz "kundlu"?? Widzisz tam jakieś inne "pierwsze damy"?? Więc nie opowiadaj głupot!! Zdjęcie się pojawiło, bo władza ma za nic opinię publiczną!! Skoro Prezydent potrafi olać 1900 podpisów przeciwko barakom, to cóż kilka komentarzy w internecie :))) No chyba że radni zadadzą kilka pytań i wyjaśnią tę kwestię (ale wątpię).

 • poinformowany

  Prezydent nie jest głupi. Nie dawałby zdjęcia z żoną z wyjazdu na stronę :) Żona pojechała na własny koszt. Ale warto o to zapytać oficjalnie oczywiście, żeby potwierdzić transparentność.

 • >>

  Nie jest głupi, po prostu jest wredny, buduje kontenerowe miasteczko-getto, mimo sprzeciwu mieszkańców, zwalnia bezprawnie z pracy,bezprzetargowe wyburzenia,i wiele wiele innych

 • adam

  Ale piszesz [...]y to lepi jak cwaniaki żyją na nasz koszt nie płacąc za czynsz,kradną prąd ,dewastują mieszkania . A może jednak lepiej postawić te kontenery

 • zniesmaczony

  Jeżeli nawet pojechała na swój koszt, to jakim cudem uczestniczyła w oficjalnych rozmowach??

 • Gustlik

  Coś się zdaje że koniec będzie podobny co poprzednika

 • ??

  A obok Prezydenta na zdjęciu widać chyba jego żonę :)Tu na pewno nie odpowie, ale może Radni zapytają Prezydenta, czy żona pojechała do Holandii za swoje, czy za nasze pieniądze???

 • Agata

  Brawo Panie Prezydencie.Świetna decyzja.Moś potrafił tylko obrażać Holendrów!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również