Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Oferowali pracę. Gdzie są pracownicy?

 • Dodano: 2017-11-23 14:00, aktualizacja: 2017-11-23 19:10

MPGK, Probet i kilkanaście innych pracodawców czekało 22 listopada z ofertami pracy w budynku CIS. Zaprezentowali się w ramach Targów Pracy. Nie byłeś? Nic straconego!

Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Chorzowie wraz z Młodzieżowym Centrum Kariery (MCK) w Świętochłowicach zorganizowały w Lipinach Targi Pracy. Była to okazja, aby lepiej poznać obowiązki na wolnych stanowiskach, zapytać o płace i wymagania. Oferty były skierowane zarówno do uczniów poszukujących pracy krótkoterminowej oraz dla osób bezrobotnych poszukujących stałego zatrudnienia.

Nasza firma jest zakładem pracy chronionej, zatrudniamy osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, jak i osoby niepełnosprawne. Poszukujemy pracowników fizycznych i biurowych: magazynierów, brygadzistów, pracowników produkcji, specjalisty do spraw kadr i płac-wylicza Joanna Drzymała specjalista ds. rekrutacji w chorzowskiej firmie Probet.

Swoje stoiska miały także jednostki Ochotniczych Hufców Pracy - Punkty Pośrednictwa Pracy i Młodzieżowe Biuro Pracy.

Aby dostać ofertę pracy z OHP, należy najpierw wypełnić ankietę, następnie jest ona wprowadzana do systemu. My zajmujemy się pozyskaniem oferty. Zainteresowanie jest duże, dopiero co opuściła nas grupa młodzieży z Rudy Śląskiej. Z drugiej strony z mojej obserwacji wynika, że jest spora grupa, która pracować nie chce- to osoby, które żyją na zasiłkach czy z pomocy rodziny. Sama napotkałam trudności ze znalezieniem pracownika do Młodzieżowego Centrum Kariery-mówi Katarzyna Woś, doradca zawodowy, która służy bezrobotnym pomocą i radą w punkcie przy ulicy Sądowej (budynek CIS, wejście od strony ulicy Sądowej).

Szukasz pracy? Ogłoszenia czekają Tutaj

W październiku liczba bezrobotnych, zarejestrowanych w świętochłowickim PUP, wynosiła 944. Osoby, które poszukują pracy, a nie mogły wziąć udziału w targach, mogą kierować zapytania do chorzowskiego punktu Pośrednictwa Pracy OHP oraz do świętochłowickiego Młodzieżowego Centrum Kariery (tu pomoc otrzymają także dorośli mieszkańcy).

Komentarze (29)    dodaj komentarz »

 • pracodawca

  Dokładnie -wiecznie mało chcieli by zarabiac po 3000 tys-w godzinach od 8 mej zeby sie wyspac i góra do 13 tej zeby na obiad leciec -weekendy wolne.Do cholery bedac zarejstrowanym w urzedzie pracy za to ze siedziecie i pierdzicie w stołki macie płacone ubezpieczenie-co myslicie ze to za darmo?? i jeszcze zle bo wam ktoś tysiac złoty płaci?? no tak lepiej klepac dzieci i łape wyciagac tylko ..-pozabierac wszystkie swiadczenia-opieka do likwidacji -zasiłki do likwidacji -i by sie skończyło!! A jak wam tak mało to czemu sobie nie załozycie działalności??jest za darmo-urzad pracy da wam kase -i bedziecie miliony zarbiac !!

 • Śmieszne ale prawdziwe

  Znając sytuację od środka wiem że zarobki w cis wynoszą 730zl na rękę paranoja

  • Śmieszne ale prawdziwe
   2017-11-29 07:01
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • TJ

  Proponuję wam moja osobe na promocyjnych warunkach tylko od jutra tj Poniedziałku do najbliższego Piatku moge podjac z wami współpracę za jedyne 5500zlbrutto/moesiac.Prosze sie spieszyć bo oferta ulegnie zmianie!

 • leopold

  Zatrudnimy zdrowego akrobatę z grupą inwalidzką bez rąk i nóg do ocieplania budynków, poszukujemy do prac w ochronie osób na wózku inwalidzkim z chorobą psychiczną to dostaną pozwolenie na broń, potrzebny też niewidomy do montażu precyzyjnych maszyn, szukamy tez głuchego muzyka do pracy w orkiestrze!!! Zgłoszenia kierować do Tworek gdzie mamy siedzibę!!!

 • leopold

  "Nasza firma jest zakładem pracy chronionej, zatrudniamy osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, jak i osoby niepełnosprawne. Poszukujemy pracowników fizycznych i biurowych: magazynierów, brygadzistów, pracowników produkcji, specjalisty do spraw kadr i płac-wylicza " . Trzeba było zatrudnić jakiegoś osiłka- psychola z grupą inwalidzką aby zdrowym połamał kulasy , a wtedy jako niepełnosprawni dostali by pracę!!!

 • paranoja

  Pracownicy by byli tylko nie mają grupy inwalidzkiej bo takich potrzebują.Zdrowi ludzie nie mają szansy na normalną pracę tylko ci z orzeczeniem.

 • racjonalizator

  Jak się ma Urząd Pracy, do tych ofert pracy? Jak nijak, to zlikwidować.

 • Gngfcgfx

  Brawa za nowelizację ordynacji wyborczej . Dwukadencyjnosc prezydentów , wójtów i burmistrzów jest dobra zmiana .Oczywista jest, że Ci ,którzy już zajmowali w/w stanowiska nie powinni kandydować, bo przecież dążymy do lepszego .

 • obiektywny

  ciekawe ile zarabiają Ci co oferują 1500 na rękę za miesiąc pracy..wielki szum medialny a szukają tylko osób z grupą inwalidzką..a tych już na rynku brak bo wszędzie znajdą pracę..a zdrowych nikt nie szuka..chyba że za 1500..

 • Ajaj

  Dają pracę dla mnie łnosprawnych żeby podatku nie płacić. Jacy pracodawcy - tacy ochotnicy. Wszędzie cwaniactwo... :/

 • Li

  Tragedia. Zona w prawdzie teraz nie byla ale przez ostarnie 3 lata chodzila na to i nic jej nie zaoferowano a cv ma na prawde ciekawe. To jest tylko propaganda!

 • MIESZKANIEC

  Prosze o informację ile i jakie oferty były z MPGK

 • szukający pracy

  Złożyłem swoje CV w mpgk 2 mce temu powiedzieli ze będą dzwonić oczywiście nie dzwonili a tu proszę mpgk nawet wyróżnione czcionką banda

 • Bajtel

  A samemu się zapytać to nie łaska? Może za ciebie jeszcze umowę podpisać? Zadzwoń tam to się pewnie dowiesz.

 • szukający pracy

  Złożyłem cv pytałem o łaskę i o pracę i co bajtel ?

 • Fikimiki

  Trzeba było w cv napisać że należysz do PO i planujesz zamieszkać w Bytomiu a ta z muzeum jest twoją sąsiadką .Robota by się znalazła od ręki!

 • ohp

  Było przyjsc to byś się dowiedział.

 • alcro

  No cóż ...wystarczy zajrzeć sobie na go work i tam Państwo znajdą opinie na temat ....niektórych firm

 • alrco

  A firma Probet co chwile kogoś rekrutuje ...!!!

 • pytanie

  A to dobrze, czy źle?

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.