Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Ogłoszono trzeci przetarg na przebudowę stadionu

 • Dodano: 2017-12-28 11:15, aktualizacja: 2017-12-28 12:37

Urząd Miasta ogłosił trzeci przetarg na modernizację stadionu żużlowego w Piaśnikach. Tym razem gmina zarezerwowała na tę inwestycję 31 mln zł.

22 grudnia Urząd Miasta ogłosił kolejny przetarg na modernizację stadionu żużlowego m. Pawła Waloszka Piaśnikach. Tym razem w Wieloletniej Prognozie Finansowej zarezerwowano na tę inwestycję 31 mln zł, z czego 4 mln to środki europejskie z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Miasto złożyło także wniosek o dofinansowanie zadania do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Tym razem nie położyliśmy tak dużej wagi na terminy, liczymy więc, że oferty będą niższe. Ponadto otwarcie ofert będzie miało miejsce na początku lutego, kiedy zazwyczaj wykonawcy i przedsiębiorcy mają mniej zleceń. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem w marcu 2018 roku wykonawca wejdzie na plac budowy-mówił Dawid Kostempski, prezydent miasta Świętochłowice.

Pierwszy etap inwestycji obejmuje wyburzenie obecnych trybun i termomodernizację budynku OSiR Skałka, następnie wybudowanie nowego Parku Maszyn i toru żużlowego oraz stworzenie 3614 miejsc siedzących. Po przebudowie stadion przy Bytomskiej 40 ma być zarówno obiektem żużlowym, jak i piłkarskim - będzie dedykowany drużynie Śląska Świętochłowice.

Przypomnijmy: za nami dwa, nierozstrzygnięte postępowania na wyłonienie wykonawcy prac. Kilka miesięcy temu w ramach pierwszego przetargu za najkorzystniejszą uznano najpierw ofertę konsorcjum trzech firm - MZUM.PL S.A., Wodpol sp. z o.o. oraz S-Print 2 sp. z o.o. Ostatecznie jednak nie potwierdzili chęci wykonania zadania. W tej sytuacji ogłoszono zawiadomienie o ponownym wyborze najkorzystniejszej oferty. Była to jednak tylko formalność, bowiem wycena Mostostalu Zabrze przekraczała możliwości finansowe miasta, które na ten cel zarezerwowało ponad 28 mln zł. Podobnie było na przełomie listopada i grudnia, kiedy wyceny oferentów były wyższe niż kosztorys inwestorski miasta o co najmniej cztery miliony. Do trzech razy sztuka?

Zobacz także

Komentarze (23)    dodaj komentarz »

 • Golob

  A jak juz bedzie ten zuzel i ten piekny stadion i aby mialo to sens mam pytanie do wszystkich ,ile tysiecy lub nascie zaplaci za bilet 35 zl na druga lige aby ten stadion sam sie utrzymywal i nie musieli za jego utrzymanie placic wszyscy mieszkancy przez nastepne 30 lat

 • krist

  no tak lepiej pieniądze przeznaczyć na remonty domków fińskich zwanych ruderami na piaśnikach niż wyremontować stadion ?

 • Joanna

  A gdzie jest gruby Benio?Nurkuje baran?

 • buhaha

  co ty bredzisz synek wytrzyj sie usta z wazeliny

 • Joanna

  I znowu Skałka. Czy w Świętochłowicach naprawdę nie ma innych potrzeb?. Czy ten pan choć raz przeszedł się po mieście i zobaczył jak wyglądają niektóre ulice, rudery straszą praktycznie w każdej dzielnicy, gdzie są jakieś inwestycje w tym mieście? Kto może to stąd ucieka.

 • sprocket

  Na jednym z fejsowych żużlowych profilów taki jeden "kibic" napisał kiedyś, że ma w nosie całą tą biedę i rudery i nędzę. Bo w życiu najważniejszy jest przecież żużel. I tym podsumujmy

 • antyPO

  "Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem" to obawiam się, że "w nagrodę za włożony trud i zaangażowanie" nową służbową "karocą" będzie Bentley. Oczywiście, "złotouści przyboczni" będą to uzasadniać: "stawianiem na świętochłowickie firmy".

 • Fikimiki

  Stadion żużlowy będzie budował a zwykłego parkingu pod główną pocztą nie potrafią zrobić! Cokolwiek załatwić na tej zafajdanej poczcie to z drugiego końca miasta cza z buta strzelać bo pod pocztą nawet nie ma gdzie zaparkować!!!Ale stadion za przeszło trzydzieści baniek będzie. Pakuj się daremny prezydenciku bo jesteś daremny jak ten zegar z mijanki.

 • wiola

  ..zastanawiałam się czy jest coś co może zastąpić wazelinę..jak ktoś ma zatwardzenie polecam zobaczyć sesje rady miasta i wazeliniarzy delfina...

 • wiki

  tak narzekacie na naszego prezydenta a jest takim super gospodarzem

 • ????

  oczywiście że jest, szczególnie jeśli chodzi o regulowanie rachunków za meble

 • krist

  brawo p.prezydencie świony czekają na ten remont już od dawna

 • Rob

  W wieloletniej prognozie finansowej zarezerwowano XXXXX milionów ale nie ma na to ani złocisza.To tak jakby w rodzinie sobie zaplanować na papierze zakup bentleya będąc na zasiłku dla bezrobotnych. Ogólnie ten nius to jeden wielki PURT

 • Lolek

  Zabawa w Ciuciu Babke przedwyborczą dalej trwa, od kilku lat nie potrafią nawet zegara na Mijance naprawić a biorą się za takie inwestycje, panie kostempski zwijaj pan żagle

 • Frela

  Zegar głuptoku nie jest miasta!

 • ziom

  Weź go do kostuchny

 • Macgyver

  Ten zegar z mijanki działa tak jak wszystkie spółki miejskie ! Wstyd jakich mało,prosta sprawa a razi po oczach od samego patrzenia.Dwa lata z małą przerwą tyle czasu nic z tym nie robią.Miasto ma sto baniek długu a ten DYZMA co rusz nowe gruszki na wierzbie obiecuje! Ciekaw jestem jaki dług zostawi następcą!

 • wiola

  czyli PO staremu wygra .......

 • Mieszkaniec

  Remont będzie jak wybiorą pewnego pana na następną kadencję.

 • Achim

  Kostempski-największy budowniczy Świętochłowic!

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.