Wiadomości z Świętochłowic

Pierwszą zaszczepioną osobą w Polsce na COVID-19 będzie pielęgniarka

  • Dodano: 2020-12-24 08:15, aktualizacja: 2020-12-24 06:25

Pierwszą zaszczepioną osobą w Polsce na COVID-19 będzie pielęgniarka szpitala MSWiA w Warszawie.

Drugą osobą mężczyzna, lekarz tego szpitala - powiedziała PAP Iwona Sołtys, rzecznik CSK MSWiA.

Do zaszczepienia wytypowano już dwie osoby. Będą to kobieta i mężczyzna, pracownicy naszego szpitala - powiedziała w środę PAP Iwona Sołtys. Szczepień dokonają lekarze.

Rzecznik dodała, że szczepienia tego dnia - 27 grudnia - przyjmie także ponad 300 osób. "Te osoby będą szczepione w gabinetach zabiegowych na oddziałach, gdzie pracują" - uściśliła.

O tym, że pierwszą osobą zaszczepioną przeciwko koronawirusowi w Polsce będzie pracownik szpitala MSWiA w Warszawie, mówił w środę rano wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że będzie to wydarzenie medialne.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiadał we wtorek, że 26 grudnia, w drugim dniu świąt Bożego Narodzenia, szczepionki przeciwko COVID-19 dotrą do Polski, a pierwsze szczepienia odbędą się w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Najpierw zaszczepione zostaną osoby z "grupy zero", czyli m.in. personel medyczny i pracownicy podmiotów leczniczych.

Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk wskazał, że szczepionki, które przyjadą z Belgii, 27 grudnia rano trafią do 72 tzw. szpitali węzłowych w Polsce. W nich będą szczepione osoby z "grupy zero".

Do końca grudnia trafi do Polski jeszcze kolejne 300 tys. szczepionek, a potem do końca stycznia łącznie będziemy mieli 1,5 mln szczepionek, co pozwoli nam zaszczepić do końca stycznia około 750 tys. pacjentów - zapewniał Dworczyk. PAP

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Myślący

    Głupota w Polsce ma się bardzo dobrze, żadna pielęgniarka nie porwie mas ludzkich do szczepienia, ale to Prezydent z Premierem i całym aparatem politycznym powinni się zaszczepić by ludzie poszli do szczepienia. Ja jestem za szczepieniem tylko zanim do mnie ta szczepionka dotrze to mnie już nie będzie na tym świecie. Już w tym roku nie zaszczepiłem się przeciwko grypie jak co roku bo dla nas ludzi starszych tego specyfiku brakło przez nieudolność rządzących. Może czas wynaleźć szczepionkę na głupotę ludzką.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.