Wiadomości z Świętochłowic

Polacy mogą podróżować do Hiszpanii bez dokumentów potwierdzających brak Covid-19

  • Dodano: 2021-06-22 06:30, aktualizacja: 2021-06-22 06:40

Obywatele Polski mogą od poniedziałku podróżować do Hiszpanii bez konieczności okazywania dokumentów potwierdzających, że nie są chorzy na Covid-19 - podała w poniedziałek ambasada RP w Madrycie.

Jak wyjaśniają władze hiszpańskie, wraz ze spadkiem liczby nowych zakażeń Polskę wykreślono z listy państw ryzyka sanitarnego. Jak podkreśliła polska ambasada, zniesienie restrykcji dla Polaków na razie będzie obowiązywać przez kilka dni.

W dniach 21-27 czerwca podróżując z Polski do Hiszpanii nie (trzeba) przedstawiać wyniku testu lub certyfikatu szczepienia - poinformowała placówka dyplomatyczna w komunikacie na Twitterze.

Sprecyzowano, że przed wyjazdem obywatele Polski powinni wypełnić specjalny formularz kontroli sanitarnej dla podróżujących, przygotowany przez władze medyczne Hiszpanii, a także zalecono zapoznanie się z informacjami na stronie polskiego rządu o restrykcjach przeciwepidemicznych obowiązujących w tym kraju.

Ambasada RP w Madrycie zaleciła też, aby przed udaniem się do Hiszpanii podróżni sprawdzili, czy linie lotnicze lub hotel nie wymagają negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Jak przekazał w poniedziałkowym komunikacie rząd Hiszpanii, przywileje podróżne Polaków wynikają z faktu, że Polskę wykreślono z listy państw ryzyka sanitarnego. Wyjaśniono, że za tydzień hiszpańskie władze sanitarne rutynowo dokonają kolejnej aktualizacji listy państw, z których podróżni nie będą musieli przedstawiać dokumentów związanych z Covid-19.

Polska stała się bezpieczna. Do Hiszpanii można wjechać jedynie z kodem QR formularza kontroli sanitarnej - poinformował rząd na stronie oficjalnego portalu turystycznego Hiszpanii “Travel Safe Spain”.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również