Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Policjanci z przedszkolakami o bezpieczeństwie

  • Dodano: 2019-11-07 08:45, aktualizacja: 2019-11-06 08:51

Policjanci ze świętochłowickiej komendy w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” przeprowadzili wczoraj prelekcję w miejscowej bibliotece przy ulicy Chorzowskiej.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 8 chętnie odpowiadały na pytania i z wielkim zainteresowaniem słuchały policjantów. Stróże prawa uczyli najmłodszych, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. Przypomnieli również o konieczności używaniu odblasków. Dużą atrakcją bez wątpienia była możliwość wejścia do radiowozów policji, a także uruchomienia sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Jak zachowywać się podczas kontaktu z obcymi, jaką postawę należy przyjąć przy spotkaniu z groźnym czworonogiem oraz jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię opowiadali policjanci ze świętochłowickiej komendy. Dzisiaj w miejscowej bibliotece przy ulicy Chorzowskiej odbyło się spotkanie z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 8. W czasie prelekcji w ramach kampanii edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo” profilaktycy oraz mundurowi z drogówki rozmawiali z dziećmi na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Przekazali również cenne rady na temat ich bezpieczeństwa w trakcie drogi do i z przedszkola. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Chętnie odpowiadały na pytania i z wielkim zainteresowaniem słuchały policjantów. Dużą atrakcją bez wątpienia była możliwość wejścia do radiowozów policji, a także uruchomienia sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.