Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Ponad 20 rodzin dostanie Szlachetną Paczkę. Czego potrzebują?

  • Dodano: 2017-12-05 19:00

20 wolontariuszy świętochłowickiej Szlachetnej Paczki kompletuje właśnie prezenty dla ponad 20 rodzin z naszego miasta. Ubrania, słodycze i opał trafią do potrzebujących już w ten weekend!

W tym roku świętochłowicka Paczka cieszyła się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród młodzieży-niepełnoletnich tzw. wspomagających wolontariuszy jest tu więcej niż wolontariuszy prowadzących. Z tych ostatnich najstarszy ma ponad 70 lat! - jak widać, pomagać można bez względu na wiek. Łącznie 20 osobom udało się znaleźć darczyńców dla ponad 20 rodzin.

Przypomnijmy, rodziny są zgłaszane do SzP np. przez OPS, szkoły czy parafie. Następnie każdej z nich przydzielanych jest dwóch wolontariuszy. Ich zadaniem jest prowadzenie dokumentacji, weryfikacja rodziny i poznanie jej listy potrzeb. Odwiedziny potrzebujących zakończyły się w naszym mieście 4 grudnia, teraz trwa kompletowanie prezentów.

Staramy się, aby paczki były spersonalizowane. Największą wagę przykładamy do trzech potrzeb podstawowych-to minimum, o które prosi rodzina. To głównie opał, artykuły spożywcze i środki czystości. Realizacja pozostałych życzeń zależy od dobrej woli darczyńcy - wylicza Magdalena Urzoń, lider Szlachetnej Paczki w Świętochłowicach.

Szukasz pracy? Ogłoszenia czekają Tutaj

Masz niepotrzebne ubrania, zabawki albo sprzęt AGD w dobrym stanie? Dorzuć się do Paczki! Wystarczy podczas Finału - 9 i 10 grudnia - przynieść je do magazynu, który znajduje się w SP nr 1 w Piaśnikach. Będzie on otwarty od godz. 9.00 do 19.00. Już w najbliższy weekend wolontariusze przekażą prezenty potrzebującym rodzinom. Jak co roku nie zabraknie wzruszających spotkań i okrzyków radości.

Najnowsze informacje z Świętochłowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • pracus

    Juz mam dość pomocy wszystkim z OPS mają 500 plus i jeszcze im mało? ??

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.