Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Potrącił dziecko na przejściu dla pieszych

 • Dodano: 2017-11-13 15:00, aktualizacja: 2017-11-14 08:29

W niedzielne późne popołudnie kierowca potrącił na przejściu dla pieszych na ulicy Katowickiej 3-letnie dziecko.

Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych na wysokości Mijanki w Centrum. Przez jezdnię przechodziła matka z dwójką dzieci, Jedno z nich, trzylatek, zostało potrącone przez kierowcę z Rudy Śląskiej.

Kierowca samochodu marki Peugeot, jadący od strony Chorzowa, nie ustąpił pierwszeństwa pieszym prawidłowo przechodzącym przez przejście. Był trzeźwy, funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy - mówi st. sierż. Marcin Michalik, oficer prasowy KMP w Świętochłowicach.

Dziecko zostało przewiezione do szpitala. 

Kierowcy, uważajcie! Szarówka, deszcz i chwila nieuwagi mogą doprowadzić do tragedii!

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • dddd

  Nikt mi nie wmówi, że zawsze winny jest pieszy. Na głównych ulicach typu Katowicka, Bytomska, Chorzowska - nie można bezpiecznie przejść przez pasy bo zawsze trafi się jakiś idiota, który postanowi jeszcze wyprzedzić wchodzących na pasy..... no tak bo te 5sek przecież go zbawi!! A potem wielkie oburzenie jak ludzie wchodzą na pasy i na własną rękę próbują przejść na drugą stronę - przecież kierowca się nie zatrzyma. I kierowca zapomniał jak był pieszym.

 • marzenach

  prawda niestety tak jest jak czlowiek sie nie wychyli powoli do przodu dajac znac ze chce przejsc rzadko kiedy jakies auto sie zatrzymie

 • Surcia

  Szczególnie dzieci biegające na wysokości Pko/Tesco brawo dla rodziców jak jest ciemno urządzają sobie zawody kto pierwszy zdarzy przed autem. Kierowcy uważajcie w tym miejscu.

 • Miki

  Potrącona została dziewczynka

 • kres

  Zapatrzył się na komórkę, to teraz takie modne. Idzie para a gadają przez komórkę, nic nie widzą ,nic nie słysza.

 • Ojciec

  Suszenie jest wazne!Na Wislan,Zgodzie czy Piasnikach tak to jest wazne a ze przechodzenie przez jezdnie jest loteria tobtego nievwidac.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.