Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Pożar Gościńca Rataja gasiło 31 strażaków

  • Dodano: 2017-11-23 08:00, aktualizacja: 2017-11-23 09:08

Cztery godziny trwała wczorajsza wieczorna akcja gaszenia pożaru Gościńca Rataja na ulicy Bukowej. W akcji wzięło udział 10 zastępów straży pożarnej. Nie ma informacji o poszkodowanych.

Świętochłowiccy strażacy otrzymali powiadomienie o pożarze na ulicy Bukowej 155 około godz. 19:33. Na miejsce przybyła grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej oraz dowódca świętochłowickiej jednostki gaśniczo-ratowniczej. W akcji wzięło udział 10 wozów, oprócz świętochłowickich także: jeden zastęp z Rudy Śląskiej, trzy zastępy z Katowic, jeden z Sosnowca oraz jeden z Chorzowa. Na miejscu pracowało łącznie 31 strażaków (czterech z OSP Świętochłowice 1). 

W chwili pożaru w budynku znajdowali się tylko właściciele lokalu, opuścili go przed przybycie na miejsce służb. Nie ma informacji o poszkodowanych.

Choć już po godz. 20:00 sytuacja została opanowana, ostatni strażacy opuścili miejsce zdarzenia kilka minut po północy. Spaleniu uległa cała konstrukcja dachu-ok. 40 m². Przypuszcza się, że pożar rozpoczął się od komina.

Pokaż na mapie

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Kapitan

    W Goscincu Rataja wszystko wraca do normy.Pozdrawiamy

  • zgodziorz

    dobre jedzenie ? wolne żarty...

  • leszek

    szkoda. dobre jedzenie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.