Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Przekazał nagrodę stowarzyszeniu Kokardka

  • Dodano: 2016-07-07 08:30, aktualizacja: 2016-09-30 13:46
Dr Jarosław Bełdowski podarował stowarzyszeniu na rzecz autyzmu "Kokardka" nagrodę finansową, którą otrzymał w tym roku odbierając statuetkę "Zasłużony dla Miasta Świętochłowice". W siedzibie przy ul. Chopina 39 w imieniu pana Bełdowskiego darowiznę przekazała jego siostra Dorota. W spotkaniu uczestniczył Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.  
Pieniądze przeznaczymy na pomoce terapeutyczne dla naszych podopiecznych – mówi Grzegorz Gniełka, wiceprzewodniczący stowarzyszenia "Kokardka".  
 
Na co dzień w siedzibie organizacji pod okiem specjalistów dzieci niepełnosprawne uczestniczą w terapiach zajęciowych i warsztatach. Psycholodzy prowadzą też grupę wsparcia dla rodziców. 
Dzięki prezydentowi miasta korzystamy z odnowionego lokalu. Jest większy od poprzedniej siedziby i lepiej dostosowany do potrzeb naszych podopiecznych  – tłumaczy Michał Niezgoda, przewodniczący stowarzyszenia "Kokardka".
 
Warto przypomnieć, że dr Jarosław Bełdowski, przekazał też Muzeum Powstań Śląskich unikatową kolekcję związaną z plebiscytem i powstaniami śląskimi. Został za to uhonorowany przez prezydenta miasta nagrodą "Zasłużony dla Miasta Świętochłowice". Otrzymują ją osoby, organizacje oraz  przedsiębiorstwa, które w różnych dziedzinach i w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju lub promocji miasta.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • ULA

    Tacy ludzie zamierają.Wkradła się w dzisiejszych czasach pazerność,nienawiść,że ktoś ma się lepiej.A jednak są jeszcze ludzie ,którzy kochają bliżnich,zwłaszcza niesprawnych dzieci. Brawo dla pana dr Jarosława Bełdowskiego za dar ,który nie jednemu dziecku pomoże..Życzymy dużo zdrowia i sukcesów w pracy zawodowej.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.