Wiadomości z Świętochłowic

Przemoc domowa - nie bądźmy obojętni!

  • Dodano: 2016-08-08 09:15

Kolejni domowi oprawcy odpowiedzą przed sądem. Świętochłowicka policja zatrzymała 44-letniego mężczyznę oraz 38-letnią kobietę. Oboje są sprawcami stosowania przemocy w stosunku do osób najbliższych. 44-latek odpowie za uszkodzenie ciała swojej partnerki, a 38-latka za znęcanie się nad swoją matką.


Świętochłowiccy policjanci w ciągu minionego tygodnia zatrzymali kolejne 2 osoby związane ze stosowaniem przemocy w rodzinie. Pierwszym przypadkiem był 44-letni mężczyzna, który w trakcie domowej kłótni z ze swoją partnerką życiową uderzył ją pięścią w twarz. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce zdarzenia kobieta leżała zakrwawiona na ziemi w łazience. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za uszkodzenie ciała swojej konkubiny.

Kolejnym przypadkiem jest sprawa 38-letniej świętochłowiczanki, która jak ustalili śledczy od kilku lat znęcała się psychicznie i fizycznie nad swoją obłożnie chorą matką. Zdarzały się również przypadki, że 75-letnia kobieta była bita przez swoją córkę. 38-latka usłyszała już zarzut znęcania się. Prokurator przychylił się do wniosku śledczych i oddał ją pod policyjny dozór, jednocześnie nakazując jej opuszczenie wspólnie zajmowanego lokalu. Sprawczyni ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej

Ważne
Policja apeluje : nie bądźmy obojętni na przemoc domową, reagujmy na każdy jej przejaw. Aby mundurowi mogli interweniować, potrzebny jest sygnału od sąsiadów, rodziny, znajomych. Od tego może zależeć, czy pomoc przyjdzie w porę. Taki sygnał może uratować komuś życie.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/60/60-364377.mp4

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.