Wiadomości z Świętochłowic

Remonty dróg

 • Dodano: 2014-07-18 16:00

Mimo wakacji w Świętochłowicach postępują prace drogowe.  W planach są już kolejne remonty.

 
Prace  na alei Parkowej 
Obecnie w rejonie Skałki prowadzone są roboty brukarskie. Na odcinku od ul. Szkolnej do  basenu ułożono krawężniki. Na sobotę (19 lipca) zaplanowano roboty bitumiczne polegające na wykonaniu nowej nawierzchni asfaltowej. Prace w tym miejscu zakończą się wcześniej niż zaplanowano, bo już pod koniec lipca. Na całej długości ulica wyremontowana będzie do początku października. 

- Przypomnijmy, że niedawno zakończono tu roboty ziemne - jezdni, chodników, miejsc parkingowych, ścieżek rowerowych. Wybudowano nowe fragmenty  kanalizacji  sanitarnej oraz deszczowej wraz z wpustami, ułożono warstwy konstrukcyjne nawierzchni jezdni, zamontowano także kable do oświetlenia ulicznego. W trakcie realizacji są miejsca parkingowe, ścieżki rowerowe i  chodniki, co znacznie poprawi wizerunek i dostępność Skałki dla mieszkańców -  mówi Bartosz Karcz, wiceprezydent Świętochłowic. 

Roboty ziemne na Kubiny
Przebudowa jezdni ul. Kubiny, to kolejna ważna inwestycja drogowa w mieście. Na odcinku od ul. Szkolnej do Pocztowej wykonano już roboty kanalizacyjne, nowe wpusty ściekowe, aktualnie trwają prace zabezpieczające sieci - teletechniczną i elektryczną. Wykonywana jest także podbudowa oraz kontynuowane są roboty ziemne. Ostatnie z wymienionych rozpoczęto także na fragmencie ul. Bytomskiej  - od ul. Dworcowej do Bankowej. Nowe chodniki układane są  na ul. Dworcowej.

Zakończone wcześniej remonty dróg  
Warto przypomnieć, że w tym roku wyremontowano nawierzchnię ul. Jesionowej, położono chodniki na ulicach Piechaczka, Szczytowej oraz na fragmencie ul. Bukowej. Wybudowano także drogę dojazdową do budynków przy ul. Komandra.

Zaplanowane inwestycje drogowe

- Jeszcze w tym miesiącu wyremontujemy nawierzchnię  DTŚ, w kierunku Rudy Śląskiej - na odcinku od zjazdu z ul. Żołnierskiej do zjazdu na ul. Bytomską – mówi Piotr Lempart z Wydziału Inwestycji i Spraw Komunalnych. 

Wyremontowany ma być także fragment przed  wiaduktem kolejowym.

W najbliższych miesiącach nowa nawierzchnia jezdni pojawi się na ul. Beskidzkiej, dokończony zostanie remont chodnika na ul. Korfantego.  Remonty chodnika i jezdni przeprowadzone będą również na ul.  Moniuszki, a na ul. Wojska Polskiego powstanie droga dojazdowa do budynków.

Komentarze (12)    dodaj »

 • Fan

  Podłącze się - co z TOPOLOWĄ ??Remont planowany był na 2013 r, do teraz nic.Przejazd ta ulicą to jakaś katastrofa a dojezdza się nią do połowy odsiedla na Hugobergu.Prośba do redakcji - czy możecie przy okazji zainterweniować w urzędzie i choć zapytać czy i kiedy tam w końcu coś ruszy ?

 • robol

  ciekawe co to za firma co niewie ze na kostce z posyką uzywa sie gumy do zageszczarki

 • TY

  to dobrze że na naszych świętochłowickich drogach tyle się robi

 • wybory

  Idą wybory to i inwestycje widać

 • chazan

  za mosia i świerka to nic nigdy nie było widać. Żadnej nadziejii

 • flasko

  Józek pchaj wózek;-)

 • rysio

  A co z remontem ul Topolowej, ktory mial byc w zeszlym roku.Brawo el prezidento bedziemy kredyty splacac kilka pokolen taka sposcizna po Panu pozostanie, ale zawsze cos:)

 • gustlik

  po poprzednikach byłego prezydenta i świerka jego zastępcy zostały i długi, i dziury. To chyba jednak teraz jest dużo lepiej ;)

 • maro

  Tak się cieszę że nasze miasto pięknieje. Tyle lat marazmu tu było. Brawo dla Prezydenta Kostmempskiego!!

 • Nick

  Dla tego Prezydenta, który chwalił się ścieżkami rowerowymi na Chropaczowie przy poradni ??Przez asfalt w tych ścieżkach już korzenie zaczynają wyrastać. Nie sztuka jest wyciąć drzewa i krzaki i ułożyć asfalt.FUCHA

 • adi

  A to prezydent robił albo firmy które wzięły za to kasę

 • Nick

  Ale to Prezydent w naszym imieniu ma władzę i sprawuje przez swoich urzędników - Inspektorów- nadzór na tym co się dzieje w mieście.Pozdrawiam

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również