Wiadomości z Świętochłowic

Rewelacyjna wycieczka w II LO

  • Dodano: 2017-10-03 09:00

W dniach 20-23 września br. uczniowie klas mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego w Świętochłowicach mieli okazję kolejny raz jechać do Kucob – i tym razem wyjazd był bardzo udany.

Chociaż pogoda nie była najlepsza, wszyscy świetnie się bawili. Mimo deszczu i zimna, młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach proponowanych przez organizatorów. Było ich naprawdę wiele: marsz kondycyjny na 20 km, doskonalenie sposobów poruszania się po polu walki, ćwiczenia techniki zielonej, zajęcia strzeleckie i z rzutu granatem – to tylko niektóre z atrakcji.

Ponadto licealiści  ćwiczyli umiejętność musztry indywidualnej i zbiorowej oraz mieli okazję zapoznać się z budową broni AK 47 MS – z ogromnym entuzjazmem samodzielnie, zgodnie z poleceniami instruktora, rozkładali i składali broń. Wojskowego klimatu dodały także nocne, dwugodzinne warty, które były bardzo chętnie pełnione przez licealistów. Również alarm bojowy, wszczęty przez organizatorów ostatniej nocy, wywołał falę entuzjazmu: rozlegały się wystrzały, nad ziemią unosił się kolorowy dym ze świec dymnych, wszyscy w biegu udawali się na miejsce zbiórki – rewelacja. Nie zabrakło też chwili na relaks – mimo zimna i siąpiącego deszczu, licealiści grali w siatkówkę czy brali udział w wieczornych ogniskach.

Wszyscy uczestnicy są bardzo zadowoleni z wyjazdu i z utęsknieniem czekają na kolejne tego rodzaju wycieczki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również